Λιμόζ - Βιλερμπάν 79-68: Ο Καντζούρης νίκησε τον Ποτζέκο

Φάση από τον αγώνα Λιμόζ - Βιλερμπάν.

Η Λιμόζ επικράτησε της Βιλερμπάν με σκορ 79-68 και μεγάλο πρωταγωνιστή για την ομάδα του Ηλία Καντζούρη τον Κάμερον ΜακΓκάστι.

Η Λιμόζ πήρε μία μεγάλη νίκη απέναντι στη Βιλερμπάν (79-68), με την ομάδα του Ηλία Καντζούρη να έχει το ίδιο ρεκόρ με την αντίπαλό της (6-4), αλλά να την αφήνει ξωπίσω της στην ισοβαθμία, λόγω του αποτελέσματος στον αγώνα.

Η Λιμόζ κατάφερε να ανατρέψει διαφορά 9 πόντων από την 1η περίοδο (11-20) και έφτασε στη νίκη, αρχικά με την εμφάνιση της 3ης περιόδου (25-17 το επί μέρους), ενώ άντεξε και στην 4η περίοδο.

Η νικήτρια στηρίχθηκε στον έλεγχο των ριμπάουντ (37) και στις 21 τελικές πάσες που είχε στο ματς, αλλά και στην άμυνά της, αφού περιόρισε τον Πάρις Λι (6π.) και τον Νάντο Ντε Κολό (6π.), αλλά και τον Μάικ Σκοτ (5π.).

Πρώτος σκόρερ της Βιλερμπάν του Τζανμάρκο Ποτζέκο ήταν ο Φρανκ Τζάκσον (16π.), ενώ για τη Λιμόζ ο Αλεξάντρ Σασάν και ο Κάμερον ΜακΓκάστι είχαν από 14 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 11-20, 30-35, 55-52, 79-68.