Μπνέι Ερζλίγια - Περιστέρι: Φοβερός Ντένμον με 19 πόντους και 5 τρίποντα στο ημίχρονο

Νίκος Καρφής

Ο Μάρκους Ντένμον έχει πάρει... φωτιά στο ημίχρονο κόντρα στη Μπνέι Ερζλίγια και το κοντέρ έγραψε 19 πόντους με 5 τρίποντα.

Το Περιστέρι Bwin προηγείται με 48-45 στο ημίχρονο στον τελικό... πρόκρισης κόντρα στη Μπνέι Ερζλίγια για το BCL. Στο προβάδισμα της ομάδας του Σπανούλη μεγάλο ρόλο έχει παίξει ο... αφηνιασμένος Μάρκους Ντένμον.

Ο Αμερικανός έχει πάρει... φωτιά στα πρώτα είκοσι λεπτά της αναμέτρησης και μετρά 19 πόντους, 1/1 δίποντα, 5/9 τρίποντα, 2/2 βολές, 2 ασίστ και 16 στο ranking. Μάλιστα με φοβερό τρίποντο διαμόρφωσε το 48-45 στη λήξη της δεύτερης περιόδου.

Μάλιστα το πρωί της Τετάρτης ο Ντένμον ήταν αμφίβολος για το ματς, ωστόσο έπαιξε κανονικά και είναι εντυπωσιακός.