Ράντονιτς: «Κάναμε αρκετά λάθη και έχουμε πολλά να βελτιώσουμε» (vid)

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς μετά την πρόκριση στον τελικό του Super Cup επί του Κολοσσού μίλησε τόσο για τα λάθη της ομάδας του, όσο και για τα περιθώρια βελτίωσης.

Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε απέναντι στον Κολοσσό, ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 72-67 και ταυτόχρονα την πρόκριση στον τελικό του Super Cup την Κυριακή (02/10).

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς μίλησε για την εικόνα της ομάδας του στον πρώτο ημιτελικό εστιάζοντας στα λάθη.

«Το ξεκίνημα δεν ήταν καλό και στις δύο πλευρές. Με αρκετά λάθη, βελτιωθήκαμε με εξαίρεση τα πρώτα δύο λεπτά του πρώτου ημιχρόνου.

Αμυντικά κάναμε πολλά λάθη. Η τελευταία περίοδος ήταν κλειστή... καταφέραμε να νικήσουμε, αλλά προφανώς έχουμε πολλά πράγματα να βελτιώσουμε» είπε χαρακτηριστικά.

Νωρίτερα, στην flash interview τόνισε: «Πρώτα από συγχαρητήρια στον Κολοσσό έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι. Ήταν δύσκολο παιχνίδι... Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε λάθη στην τρίτη περίοδο και το παιχνίδι ήταν κλειστό. Κερδίσαμε όμως. Πρέπει να βελτιωθούμε πολύ. Ο Γκριγκόνις έλειψε αρκετό καιρό από εμάς, δεν είχαμε και τον Γουόλτερς...».

Ενώ σε ερώτηση για το αν έλειψε ο Γουόλτερς από το ματς εκείνος αποκρίθηκε: «Ναι πολύ!».