Περιστέρι - Λάρισα: Ο Μίλαν Τόμιτς έδιωξε τον Χρυσικόπουλο (vid)

Ο Μίλαν Τόμιτς έστειλε στα αποδυτήρια τον Λίνο Χρυσικόπουλο, μετά από μια «λογομαχία» τους στο τρίτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης του Περιστερίου με την Λάρισα.

Η Λάρισα πέρασε με 71-77 από το κλειστό της Τζον Κένεντι, επικρατώντας του Περιστερίου, το οποίο στο δεύτερο ημίχρονο προβλημάτισε με την απόδοση του.

Οι παίκτες των γηπεδούχων έμοιαζαν αγχωμένοι και νευρικοί όταν έχασαν τον έλεγχο του αγώνα. Μάλιστα, λίγο πριν το φινάλε της τρίτης περιόδου με το σκορ στο 55-53, ο Λίνος Χρυσικόπουλος είχε έναν έντονο διάλογο με τον Μίλαν Τόμιτς, με τον Σέρβο τεχνικό να στέλνει τον παίκτη του απευθείας στα αποδυτήρια!

Ο Κερκυραίος φόργουορντ έμεινε στο παρκέ για μόλις 10'07'', έχοντας στο ενεργητικό του 2 πόντους κι 1 ριμπάουντ. Παραχώρησε την θέση του στον Πολωνό Τόμας Γκίελο και δεν επέστρεψε ξανά στο ματς.

Ο Τόμιτς μετά το ματς δήλωσε σχετικά με το συμβάν πως «αν δεν υπάρχει πειθαρχία στην ομάδα και πάντα φταίει κάποιος άλλος, δεν μπορείς να παίξεις μπάσκετ».