Καρδίτσα: «Αξιοσημείωτη η απόδοση των διαιτητών» (pic)

Την δυσαρέσκειά της για τις αποφάσεις των διαιτητών εξέφρασε η Καρδίτσα με τοποθέτηση στα social media.

Η θεσσαλική ομάδα ηττήθηκε από τον Τρίτωνα με 76-73 στην έδρα της και ανέφερε για τους Τζιοπάνο - Αγραφιώτη - Τσιρτσιμάλη στο facebook:

«Πικρή ήττα για τον Α.Σ.Καρδίτσας KSD που δεν βρήκε τις λύσεις απέναντι στον Τρίτωνα, δεν κατάφερε να επιβάλλει το ρυθμό του και έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα της Αθήνας να φύγει νικήτρια από το κλειστό της Καρδίτσας με 73-76. Παρά το καλό ξεκίνημα, ο Τρίτων βρήκε ρυθμό και προηγήθηκε με 33-34 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη, το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και κρίθηκε στο τελευταίο δίλεπτο, με τον Τρίτωνα να εμφανίζεται πιο αποφασιστικός και τυχερός στο τέλος.
Αξιοσημείωτη η απόδοση των διαιτητών που εκνεύρισαν τους φιλάθλους για αποφάσεις που έκριναν το αποτέλεσμα