Β' Εθνική: Το «31άρι» του Κυρίτση «λύγισε» τον Φώτση

Newsroom
Β' Εθνική: Το «31άρι» του Κυρίτση «λύγισε» τον Φώτση

bet365

Ο Ηλυσιακός του Αντώνη Φώτση γνώρισε την ήττα από τον Πανιώνιο με 74-68 για τον 2ο όμιλο της Β' Εθνικής, με τον Κυρίτση να σταματάει στου 31 πόντους.

Τα αποτελέσματα και οι αγώνες της Β’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

1ος Όμιλος (24η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Ένωση Ιλίου-Πανελευσινιακός 72-66

Έσπερος-Εθνικός 99-84

Πεντέλη-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 59-85

Αργοναύτης Τρ.-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 65-60

ΝΕΟ Ληξουρίου-Παπάγου 73-74

ΚΑΟ Κορίνθου-Αχαγιά 82 79-83

Οι αγώνες αναλυτικά

Κυριακή 17 Απριλίου

Ένωση Ιλίου-Πανελευσινιακός 72-66

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Ουσταμπασίδης-Μαρτινάκος

Δεκάλεπτα: 21-18, 41-39, 60-51, 72-66
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας – Αγγελόπουλος): Σπυρόπουλος 17(1), Μπαρμπαρής 6(1), Πανουσόπουλος Θ. 15(2), Μπέλλας 14(1), Δαρμής 2, Πανουσόπουλος Κ. 2, Φουντάς 14(4), Δουρουντούς 2, Γεροκώστας, Γκουντόπουλος, Τσιουμπρής, Παπανδρέου
Πανελευσινιακός (Βούλγαρης – Γερογιάννης): Θεοδοσίου 13(3), Νίκου 5, Ρεκουνιώτης 13, Σεργιένκο 3, Κρασάκης 4, Μουμπάρακ 17(3), Παπαφλωράτος 7, Δενδρινός 4, Πουρής, Καράμπελας, Λεκάκης, Μαυρομιχάλης

Έσπερος-Εθνικός 99-84

Διαιτητές: Δημάδης-Φασόλης-Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 26-17, 49-42, 79-66. 99-84

ΠΟΚ Έσπερος (Ταυρόπουλος-Καραδήμας) : Κολιός 2, Αγγελόπουλος 15(2), Χατζηασημιάδης, Οικονόμου 10(1), Αδαμόπουλος 19(2), Γκαγκαλούδης 20(3), Ορφανουδάκης, Τόντουα 2, Τσολάκης, Ολύμπιος 16(4), Καπρής 6, Μαγιντόμπε 9(1)

Εθνικός ΟΦΠΦ (Χούμπαυλης-Καρβούνης) : Ραπτόπουλος, Γεωργιάδης 9(1), Λιβανός 6, Σιδέρης 16, Καρυστινός 14(1), Παπουτσής 13(1), Ρεμπάπης, Βασιλόπουλος 24(3), Σαούλης, Κασιούμης 2

Πεντέλη-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 59-85

Διαιτητές: Ορφανός Ιορ.-Γρίβα -Κούλης Κ.

Πεντέλη (Κιτσούλης): Μυστικός 3(1), Νάσσης 12(3), Τουρτουρόπουλος 9, Μεσσίνης 21(3), Παπαθεοδώρου 7(2), Κανελλόπουλος,Τομάσης Νικολάου 2, Λιοφάγος, Ζέππος, Ευαγγέλου 2, Μαργαρίτης 3 (1)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς (Λαδικός): Ιωάννου, Μακρυγιάννης, Στεργίου 10, Χαρταβέλλας 7, Μανούσος, Μοίρας 14(1), Μιχαλάκης 2, Καρακώστας 9(1), Κασούρης 20, Σκούρτης 17(3), Γιακουμής 3 (1), Κουτσούκος 5(1)

Αργοναύτης Τρ.-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 65-60

Διαιτητές: Παπαφωτίου-Παπαδόπουλος Χρ.-Κοτσίρης

Δεκάλεπτα: 16-24, 33-33, 46-46, 65-60

Αργοναύτης Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Σγούρος 7 (1), Κόρμπος, Λίτσος 8 (1), Συγγούνας, Γεραμάνης 3, Ντούσιας 3 (1), Ζακυνθινός 16 (4), Κορομηλιάς 10, Μανταλβάνος 11, Σβάρνας 7 (1), Mπαλαμπάνης, Σταμέλος

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς): Γιαννόπουλος, Στεργιάκης 11, Αφαλίδης 4, Ζήρος, Λίτσος 3, Κοντός 10, Μπίγγος, Καραχάλιος 20 (1), Καραλευθέρης 12 (1), Γεωργοπαπαδάκος.

ΝΕΟ Ληξουρίου-Παπάγου 73-74

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Μαρινάκης-Ελ Ανύ

Δεκάλεπτα: 21-19, 14-26, 18-15, 20-14

ΑΣ Παπάγου (Κουρής- Κωνσταντής): Παπαζήσης, Τσούτσος 4, Τρίχας, Κόης 19(2), Βούζας 3(1), Καρούζος 11(2), Μαράκης, Σολωμός 11, Σωφρονάς 16(1), Κώτσης, Δελίδης 10(2)

ΝΕΟ Ληξούρι (Τζουγανάτος): Παππάς 8, Αντωνάτος 4(1), Χονδρογιάννης 5(1), Νιφόρας 13, Τρυφωνόπουλος 18, Βαβάτσικος 20(2), Λαμπρόπουλος 5(1)

ΚΑΟ Κορίνθου-Αχαγιά 82 79-83

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Στρέμπας-Τεφτίκης

Δεκάλεπτα: 19-29, 37-44, 56-64, 79-83
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πατερούδης 3(1), Πρεδάρης 8(2), Γ. Μακρής, Δ.Μακρής 11, Κοντραφούρης, Λιακόπουλος 23(1), Φακοπουλίδης 5, Δούκας 9, Κωνσταντίνου, Αδαμόπουλος 10(2), Λάκοβ 10(2)
Αχαγιά ΄82 (Λιόνας): Καφέζας 16(1), Νεόφυτος 10(1), Καλογιάννης 3 (1), Φραντζής 12(4), Οικονομόπουλος Ανδ. 12 (2), Τάρναρης 3 (1), Δαβάνης 13, Λυμπέρης 14 (4), Κωτσαδάμ, Κοντόγιωργας

Βαθμολογία

(σε 24 αγώνες)

1.Παπάγου* (19-3) 41
———————————-
2.ΦΕΑ* (17-5) 39
3.Έσπερος Καλλιθέας* (15-7) 37
4.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»* (13-9) 35
5.Πανελευσινιακός* (11-11) 33
6.Εθνικός Πειραιά (10-13) 33
7.Νέα Κηφισιά* (11-11) 33
8.ΝΕΟΛ* (10-12) 32
9.Αργοναύτης Ραφήνας * (10-12) 32
10.Ένωση Ιλίου* (10-12) 32
———————————-
11.Αχαγιά 82* (9-13) 31
12.ΚΑΟ Κορίνθου (7-16) 30
13.Πεντέλη* (2-19) 23

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (1/5)

Πανελευσινιακός-Έσπερος

ΑΕ . Κηφισιάς-Ένωση Ιλίου

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Πεντέλη

Παπάγου-Αργοναύτης Τρ.

Αχαγιά 82-ΝΕΟ Ληξουρίου

Φανάρια Νάξου-ΚΑΟ Κορίνθου

2ος Όμιλος (24η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

ΝΕ Μεγαρίδος-Δούκας 75-72

ΟΦΗ-Άρης Νίκαιας 69-71

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων 93-75

Μανδραϊκός-ΑΟΚ Χανιά 58-78

Πανιώνιος-Ηλυσιακός 74-68

Π. Φάληρο-Πρωτέας Βούλας 72-74

Αιγάλεω-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 88-80

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΝΕ Μεγαρίδος-Δούκας 75-72

Διαιτητές: Καραβίτης-Χρηστίδης Ηλ.-Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 18-22, 41-39, 59-56, 75-72

ΑΣΕ Δούκα (Κώστας Σορώτος): Λάκκας 10, Γεωργοπαπαδάκος 4, Ψαρράς, Αναστασόπουλος, Τσιτσιγιάννης 8, Μιχάηλ 8, Λαγός 10, Μαγούλας 5, Σωτηράκης 20, Ντιαλλό 2, Ματζιώρης 5.

ΝΕ Μεγαρίδας (Μάνταλος): Παλαιοχωρίτης, Γκάτζιας 10, Γκόντγουιν 4, Αγγελόπουλος 19, Γερομιχαλός 12, Μπέμπης 10, Νικολακόπουλος, Τζάιδας 2, Καλλινικίδης 12, Χάσα, Γκουαλτιέρι, Εζόμο 3.

ΟΦΗ-Άρης Ν. 69-71

Διαιτητές: Αναστόπουλος-Νάστος-Ρίζος

Δεκάλεπτα: 21-11,39-27,57-47,69-71
ΟΦΗ (Ράλλης – Καρλάφτης Μ): Λιανός 10,Μποχωρίδης 16(4),Μητρόπαπας 6(2), Καρλάφτης,Τσερκιτζόγλου 11(3), Μηλαθιανάκης 6, Αγαπιάδης 2, Πρωτογεράκης 4, Πάλλης 4, Καψάλης, Θεοδωρίδης 3 (1), Πάλλης 11,Καμπάκας
Άρης Νίκαιας( Μωϋσιάδης): Τσιότρας 12, Δαχρετζής 8 (2), Πρίτσος 17(3), Κόλλιας 14(1), Πεταλάς 8, Τσάτας 8(1), Καραβανάς 3(1), Παπαδάκης

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων

Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Δελαγραμμάτικας-Βελέντζας

Μανδραϊκός-ΑΟΚ Χανιά 58-78

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Μακρόπουλος-Αγγελής

Δεκάλεπτα: 14-11, 35-38, 45-61, 58-78

Μανδραϊκός (Κωνσταντώνης): Σπυρίδωνος 4, Σταματίου 4, Παπανικολάου 2, Κοψιά 4, Αλεξανδρόπουλος 10 (2), Τσάμης 3 (1), Θανάσαινας 5 (1), Κωστόπουλος 2, Λιούνης 9, Δομπρογιάννης 8 (2), Τσιπίδης 7

ΑΟΚ Χανιά (Κεσαπίδης): Χουχούμης 22 (3), Βαζούκης 3 (1), Στογιάνοβιτς 7, Ψάρας 2, Καραϊσκος 4, Σανδραμάνης, Καζάνης 2, Νέσσης 7 (1), Κουρέπης 20 (1), Παναρετάκης, Τσιρογιάννης 4, Παπαδάκης 7 (1)

Πανιώνιος-Ηλυσιακός 74-68

Διαιτητές: Ζιώγας-Κιουλάφας-Μαυρέλης

Δεκάλεπτα: 22-16, 35-31, 63-52, 74-68

Πανιώνιος (Παντελάκης,Μαρούδης): Μπένος 2, Κολσούζογλου, Λάζαρης 18(4) , Μπελίτσης 11(1), Σκαρμούτσος, Κυρίτσης 31, Ρουμελιώτης 3(1), Λυκογιάννης Θ., Σκουλούδης 7, Λιαράκος, Βασιλακάκης, Μίχαλος 2

Ηλυσιακός (Δημητρόπουλος, Καυκής): Γραμματίκας 6(2), Ιορδάνογλου 13(3), Φώτσης 8, Μπινιάκου 6(2), Καλδής 14, Μακρής, Βούρτσης, Καραστάθης, Υμερι 2, Κεφαλάς 11(3), Στασινόπουλος 8, Κοσσαράς

Π. Φάληρο-Πρωτέας Β. 72-74

Διαιτητές: Τσαχάκης-Κούλης Χ.-Λεβεντάκος (Ηπιώτης)

Αιγάλεω-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 88-80

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Κονταράτος-Γεράνιος

Δεκάλεπτα: 13-20, 42-44, 66-65, 88-80

Αιγάλεω (Ζαβός, Στρατικόπουλος): Κουμπούρας 4, Παπαδόπουλος, Ντακούλιας 22(3), Λούκας 2, Ψημιτης 16(2), Πολέμης 13(2), Καρασταμάτης 3(1), Μαχαίρας 11, Βλάχος 4(1), Παπαδολιάς 12(2), Ετζιάκα 1

ΕΦΑΟΖ (Μάνος, Ζωηρου): Μπιλλαλης 17(3), Βαρσος 19(4), Μαγκουνής 14(1), Κριζεας 9(3), Καλαϊτζάκης, Ροζακεας, Μεξης 10,Ανδρεόπουλος 11, Χατζής.

Βαθμολογία

(σε 24 αγώνες)

1.Μεγαρίδα (21-3) 45
———————————
2.Αιγάλεω (19-5) 43
3.Πρωτέας Βούλας (18-6) 42
4.ΕΦΑΟΖ (17-7) 41
5.Χανιά (15-9) 39
6.Δούκας (12-12) 36
7.Παλαιό Φάληρο (12-12) 36
8.Ηλυσιακός (9-15) 34
9.Πανιώνιος + (10-13) 33
10.Άρης Νίκαιας (9-15) 33
———————————
11.ΟΦΗ + (9-14) 33
12.Κρόνος Αγίου Δημητρίου (6-18) 30
13.Μελίσσια (5-19) 29
14.Μανδραϊκός (5-19) 29

+Έχουν αγώνα λιγότερο
*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (1/5)

ΑΣΕ Δούκα-ΟΦΗ

ΚΑΟ Μελισσίων-Άρης Νίκαιας

ΑΟΚ Χανιά-ΝΕ Μεγαρίδος

Ηλυσιακός-Μανδραϊκός

Πρωτέας Βούλας-Πανιώνιος

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Π. Φάληρο

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αιγάλεω

3ος Όμιλος (24η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

Ολυμπιακός Β.-Ίκαροι Τρικάλων 94-72

Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Αίολος Τρικάλων 76-70

Τιτάνες Παλαμά-Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών 86-81

Νίκη Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 82-75

Ιωάννινα ΣΚ-Μελίκη 84-63

Αναγέννηση Καρδίτσας-Δόξα Λευκάδας 74-65

Οι αγώνες αναλυτικά

Ολυμπιακός Β.-Ίκαροι Τρικάλων 94-70

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Ξέρας-Αναστασιάδης Β.

Δεκάλεπτα: 20-22, 43-39, 69-57, 94-70

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Αγκρής, Γκοντόπουλος 18 (1), Μουρατίδης 25 (3), Αναγνωστόπουλος 3, Καραμήτσος 4, Ίλτσογλου 3 (1), Σταθούρος, Σιμάκης 14 (1), Παρασκευάς 13, Γουάμπα 14

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Τσιαβές 10 (1), Φρύδας 2, Παπαχρήστος 13, Κατσαρές 10 (1), Παρδακάς 9 (3), Μπουργάνος 13 (3), Τριανταφύλλου 6 (2), Κατσίμπας, Αμβράζης 7, Τσάκαλος.

Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Αίολος Τρικάλων 76-70

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Τσιαπλής-Παπανικολάου Γ.

Δεκάλεπτα: 16-16, 33-34, 59-52, 76-70

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης, Τσουκαλαδελης): Ρούζιος 5(1), Λάππας 17(3), Τσεσμετζίδης 2, Διαμαντής, Ευθυμίου, Φύκας 12(3), Πάππος 20(4), Μπακόλιας, Τεπετίδης 13(3), Νέστορας, Παπαργυρόπουλος 5, Αργύρης 2

Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Μουσιαλος 11(2), Παππάς 5, Ζόριος, Βαγγελακόπουλος, Κολότσιος 13(3), Τσιγκενόπουλος 2, Μοσχόπουλος 4, Ιωάννου 9(1), Τσιακάρας, Ψύρρας 9(1), Θέος 17(1)

Τιτάνες Παλαμά-Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών 86-81

Διαιτητές: Μπακάλης-Δολγύρας-Βασιλόπουλος

Δεκάλεπτα: 19-10, 35-30, 51-45, 69-69 (κ.α.), 78-78 (α΄παρ.), 86-81

Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 6, Μάνος 5(1), Κρεμμύδας 2, Τσούμας Σ. 13(2), Σφακιανός, Ξένος, Φαλιάκης, Μανδαλάκης 50(5), Αρχοντούλης 8, Βλάχος 2

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας 7(2), Γρίψιος 11, Κλωνάρας 12, Παλάσκας, Καραγιάννης, Παπαδόπουλος 5, Σιπητάνος 24(1), Κωνσταντίνου 6(2), Μπόζιαρης 12(2), Ασλανίδης, Κυρατζής 4.

Νίκη Β.-ΑΓΣ Ιωαννίνων 82-75

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Δέλλας-Τζιοπάνος Γ.

Δεκάλεπτα: 25-15, 40-30, 64-49, 82-75

Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Νίκολης 2, Μπουρδάνος 14 (3), Σαριμπαλίδης 8 (2), Σιάνος Ζησόπουλος, Κουτίνας 29 (3), Σπανόπουλος 1, Μπάντελης, Δελεντζές, Λόλας 12, Καλλές 16, Ξενιτίδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Νικολόπουλος 12 (2), Γυφτάκης 13 (2), Γκατσέλης, Καννής 17 (4), Μυλωνής, Βαγγέλης 2, Ιωαννίδης 3 (1), Μάντζιος 13, Παππάς, Μητρόπουλος, Μπόλης, Ψάλτου 15.

Ιωάννινα ΣΚ-Μελίκη 84-63

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντόγκας-Μελανίδης

ΣΚ Ιωαννίνων (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Μπαρτζώκας 15, Πάντσιος 14(2), Κωνσταντινίδης 12, Σπηλιόπουλος 11(3), Ξιούρας 11(1), Σφουγγάρης 9(1), Γκλίναβος 6(2), Καραμπίνης 4 Βρασταμηνός 2, Χαντζηαγοράκης, Μπαρτζώκας

Mελίκη (Ασλανίδης): Τζιοβάρας 8, Κυριακού, Μόρας 13(1), Μωϋσίδης, Καρκανιάς 3, Ρογγότης 6, Αμανατίδης 3(1), Αλευρίδης 7(1), Στοϊτσης 16(1), Γατόπουλος 3(1), Εσέρπογλου 2, Πεϊμανίδης 2.

Αναγέννηση Κ.-Δόξα Λευκάδας 74-65

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 24-25, 42-44, 62-50, 74-65

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Αντωνίου 20(5), Καλιάρας 23(1), Γεωργαντζάς 19 (3), Αρκούδας 2, Αργύρης 2, Οικονόμου 2, Ψυχογιός 6(2)

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Κεραμάρης 5(1), Κοντούδης 11, Κουρτίδης 19, Καραγιαννίδης 6, Σταματέλος 2, Τζακόπουλος 8 (2), Βαγενάς 4 (1), Λαζάρου 7, Αργυρός 3 (1)

Η βαθμολογία

1.Ερμής Σχηματαρίου 42 20-2

2.Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι 40 18-4

3.Ικαροι Τρικάλων 38 16-6

4.Εσπερος Λαμίας 35 14-7

5.ΑΓΣ Ιωαννίνων 35 14-7

6.Δόξα Λευκάδας 34 13-8

7.Νίκη Βόλου 33 10-13

8.Πρωτέας Γρεβενών 31 9-13

9.ΣΚ Ιωάννινα 30 7-16

10.Αναγέννηση Καρδίτσας 30 8-14

11.Ολυμπιακός Βόλου 29 7-15

12.Τιτάνες Παλαμά 27 6-15

13.ΓΑΣ Μελίκης 24 2-20

* Με βάση τα 22 παιχνίδια, Νίκη Βόλου και ΣΚ Ιωάννινα έχουν ένα περισσότερο, ενώ Δόξα Λευκάδας και Τιτάνες Παλαμά ένα λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (1/5)

Ίκαροι Τρικάλων-Έσπερος ΓΣ Λαμίας

Πρωτέας Γρεβενών-Αίολος Τρικάλων

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου

Μελίκη-Νίκη Βόλου

Δόξα Λευκάδας-Ερμής Σχηματαρίου

Τιτάνες Παλαμά-Αναγέννηση Κ.

4ος Όμιλος (25η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

Λεύκιππος Ξάνθης-Μαχητές Πειραματικό 80-73

Κομοτηνή-ΜΕΝΤ 69-62

Αίας Ευόσμου-Αρετσού Καλαμαριά ΑΝΑΒΟΛΗ

Γέφυρα-Μακεδονικός 69-54

Πανσερραϊκός-Πολύγυρος 64-45

Ευκαρπία-ΚΑΟΧ (4/5, 18.30)

Οι αγώνες αναλυτικά:

Λεύκιππος Ξ.-Μαχητές Πειραματικό 80-73

Διαιτητές: Ξενικάκης-Ντούρας-Χατζηκώστας

Δεκάλεπτα: 22-22, 41-39, 63-51, 80-73

Λεύκιππος Ξάνθης (Bοϊβατόπουλος – Δώδος): Μαραβέγιας 3(1), Κατσαμούρης, Παλλάκης 9(1), Μακαρατζής 10(2), Τσιλόγλου, Μαυρογιάννης 20(4), , Δεληγιάννης, Μιντζαρίδης, Μανάκας 19(2), Παπαδήμας, Βοϊβατόπουλος 3(1), Χρήστου 16(1)

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζούλης-Μιχαηλίδης): Γεωργίου 6(1), Ματενίδης 2, Παπασάββογλου 3(1), Πετράκης 15(4), Νώτης 19(1), Καραγιώργος 3(1), Κουτσοκώστας 5, Βαζούκης, Βαϊντερλής 4, Κόνσουλας 2, Μπαντής 14(4), Μισαηλίδης.

Κομοτηνή-ΜΕΝΤ 69-62

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκιζόγλου-Λαδάς

Δεκάλεπτα: 19-16, 33-33, 53-49, 69-62

ΓΑΣ Κομοτηνής (Φωτεινάκης): Μπορμπίδης, Περρής 17(1), Κιατίπ 12(2), Γκιουζελίδης, Κουτσοβασίλης 7(1), Ναλμπάντης 8(2), Ρίννης, Κάλτσος 7, Μαλανδρής 13(1), Χαλίλ 5

ΜΕΝΤ (Γιοβάννης): Ζεϊμπέκης 12(1), Ψευτογκάς, Ζωγράφος, Μιχαηλίδης 6, Τριανταφύλλου 6, Τοπουζίδης 10, Πασχαλίδης 16, Κάσουρας 12(1), Ντεμιρσά

Γέφυρα-Μακεδονικός 69-54

Διαιτητές: Θεοδώρου-Ελευθεριάδης Πλ.-Αγραφιώτης Γρ.

Δεκάλεπτα: 19-8, 39-25, 64-33, 69-54

Κ.Σ Γέφυρας(Χατζηκυριακίδης): Κελεσίδης 2, Μπρόζος 19(3), Μπάρμπας, Σαββίδης, Παπαδόπουλος, Ανδρέου 3, Χατζηκυριακίδης 7(1), Στράτος, Μπένας 12, Καλαϊτζίδης 9(3),Καλογιαννίδης 12(1), Σαμανδαράς 5

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Δημητριάδης, Αμπαράς 8(2), Ρόπουτης 5(1), Βαρδής 3(1),Γκύζης 9(2), Αζίζης 8(2), Στόλης 8, Φωταρούδης , Κομμάτας, Φλιάτης Ι. 2, Φλιάτης Γ. 9, Γεωργάκης 2

Πανσερραϊκός-Πολύγυρος 64-45

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Χατζηχαρίσης-Σελεβός

Δεκάλεπτα: 23-12, 30-28, 42-40, 64-45

Πανσερραϊκός (Μασλαρινός): Στεφανίδης 2, Ντίνος 3(1), Δατσιάδης 2, Γεωργιανός 18(3), Χριστοδούλου 10, Δημητρακάς 2, Ασημάκης 3(1), Μπίλιος 15(2), Χαρίτογλου 9(1)

Πολύγυρος (Τσούρμας): Πιπιλιάρης 4, Χαλάτσης 10(1), Βαφειάδης 2, Κουτουξίδης 12(1), Ντινάκης 5, Μπόλδογλου 6, Καντάρκος 4(1), Κατηρτζίδης, Ιγγλέζος 2.

Η βαθμολογία
1.ΚΣ Γέφυρας 40 17-6
2.Αίας Ευόσμου 39 18-3
3.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 37 16-5
4.Λεύκιππος Ξάνθης 37 15-7
5.Μακεδονικός 37 15-7
6.Ερμής Λαγκαδά 36 14-8
7.Πανσερραϊκός 33 11-11
8.ΠΣ Ευκαρπίας 31 11-9
9.ΑΟ Πολυγύρου 31 9-13
10.ΧΑΝΘ 30 9-12
11.ΓΑΣ Κομοτηνή 27 4-19
12.ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 26 6-14
13.ΜΕΝΤ 24 3-18
14.ΚΑΟ Χαλκιδικής 22 1-20

  • Με βάση τα 22 παιχνίδια, ο ΓΑΣ Κομοτηνή έχει ένα περισσότερο, Αίας Ευόσμου, Μαχητές Πειραματικό Πεύκων, ΧΑΝΘ, ΜΕΝΤ και ΚΑΟ Χαλκιδικής έχουν ένα λιγότερο, ενώ ΠΣ Ευκαρπίας και ΑΟ Αρετσού δύο.

Η επόμενη αγωνιστική

Μ. Τρίτη 19 Απριλίου

ΧΑΝΘ-Ερμής Λαγκαδά

Μ. Τετάρτη 20 Απριλίου

ΜΕΝΤ-Λεύκιππος Ξ.

Μαχητές Πειραματικό-Αίας Ευόσμου

Αρετσού Καλαμαριάς-Γέφυρα

Μακεδονικός-Πανσερραϊκός

Πολύγυρος-Ευκαρπία

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα που παίζουν σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

Τελευταία Νέα