A2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες των ομίλων

Newsroom
A2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες των ομίλων

bet365

Η δράση στην Α2 Κατηγορία Γυναικών συνεχίστηκε σήμερα (14/11) με τις αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής για τον δεύτερο και τον τέταρτο όμιλο. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα.

Με τα παιχνίδια της 5ης Αγωνιστικής του 2ου και 4ου Ομίλου συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. Αναλυτικά:

2ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Ιπποκράτης Κω-Τερψιθέα Γλυφάδας 42-50
Αμύντας – ΑΕ Σαντορίνης 68-48
Αγ. Παρασκευή-ΑΕΚ Περιστερίου 56-24
ΕΦΑΟΖ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 38-61
Tετάρτη 17 Νοεμβρίου
20.30 Πρωτέας Βούλας-Αθηναϊκός

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αμύντας – Σαντορίνη 68-48
Διαιτητές: Πετράκης Ιωάννης και Χρόνης
Δεκάλεπτα: 19-12, 39-27, 53-36, 68-48
Αμύντας (Δρακάκη): Καραδήμου, Κλείτσα 5(1), Μαργώνη 12(3), Τσαχιρίδη, Λιναρά, Νικητάκη, Πολιτοπούλου 8, Ντάνου Λία 27(5), Μαζαράκη 4, Αθανασούλια 8, Ντάνου Μαντώ 4, Σιδηροπούλου
Σαντορίνη (Μάμμος): Τσολακίδου, Τρουνι, Τσούπα Μ., Τσαβδαρίδη, Σιγάλα 4, Αξιοπούλου 15, Ρεντζεπέρη 9, Τσούπα Π., Αργυρού, Παπαμαρκάκη 5(1), Σπηλιώτη 10, Πετράκη 5

Ιπποκράτης Κω – Τερψιθέα Γλυφάδας 42-50
Διαιτητές: Φάκαρος- Αγγελής
Δεκάλεπτα: 7-23, 23-40, 28-43, 42-50
Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι 7(1), Κοντού, Πατμίου 4, Κιαπόκα 4, Καλυμιοναρή 2, Σβύνου 4, Χρυσάκη 15, Γιαλλούση 2, Ψαρού, Μελλίνη, Μιλίκοβιτς, Κουντουριώτη 4.
Τερψιθέα Γλυφάδας (Βασιλάκος): Κορδαλή 5, Ιωαννίδου 3(1), Κατσαρέα 6, Αγκάι 2, Λαμπράκη 4, Μαρίνου, Παπαδογούλα 3, Συγγρού 10(2), Καντέλη 8, Μπακάλη 9, Μουστάκα.

Αγία Παρασκευή – ΑΕΚ Περιστερίου 56-24
Διαιτητές: Κηπώσης-Αντωνέλλου
Δεκάλεπτα 9-7, 27-11, 37-14, 56-24
Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος): Πενέλη, Στούπα 15(3), Χατήρα 6(1), Τσιαδή 4, Ευαγγελάτου 8(1), Μήτση 3(1), Τριανταφύλλου 10, Γρίσπου 8, Μητροπούλου 2.
ΑΕΚ Περιστερίου (Αντωνόπουλος): Μαλαπάνη, Καλαντζή, Βελιώτη, Ράπτη, Γαβαλά 6(2), Νάου, Κυριμάκη, Μωραϊτη 6, Ζήκα, Κατσιμάρδου 4,Τζίβα 8, Γκόγκου.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Κρόνος Αγ.Δημ. 38-61
Διαιτητές: Λαζόγκα, Εφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 3-13, 14-28, 24-43, 38-61
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Σκαρλάτος): Μάνου 3, Πατσιάτζη 4, Τσάτση 2, Αντωνιάδου 5, Χόνι 4, Νιτσόγλου, Στεργιοπούλου 6, Ψαρρού 2, Παπαγεωργίου Φλώρου 2,Κριμιτζά 8, Καλαϊτζιδάκη 2.
Κρόνος Αγ.Δημ. (Νικολαϊδου): Φρέρη 3(1), Τσιμπίδη 2, Πολιτοπούλου 9(1), Γιαμπάνη 9, Γεωργακοπούλου 3(1), Κυριακοπούλου 12(2), Καλομιτσίνη 8, Στεφανίδου 7(1), Γρηγοροπούλου 2, Μπλιθικιώτη 6, Τσάμη, Δραμυτίκου.

Η βαθμολογία
1. Αγία Παρασκευή 9
2. Πρωτέας Βούλας 8
3. ΑΕ Σαντορίνης 8
4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 8
5. Τερψιθέα Γλυφάδας 8
6. Αμύντας 7
7. ΚΑΟ Μελισσίων 7
8. Ιπποκράτης Κω 5
9. Αθηναϊκός 4
10. ΑΕΚ Περιστερίου 4
11. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 4

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 21/11)
Αθηναϊκός-Αγία Παρασκευή
ΑΕΚ Περιστερίου-Ιπποκράτης Κω
Τερψιθέα Γλυφάδα-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Αμύντας
ΑΕ Σαντορίνης-ΚΑΟ Μελισσίων
Ρεπό: Πρωτέας Βούλας

4ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Αρης-Πάνθηρες Καβάλας 70-48
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας 37-47
Ασπίδα Ξάνθης-Ιερισσός 89-48
ΜΕΝΤ-Ηρακλής 34-61
ΑΣ Πανόραμα-Παναθλητικός Συκεών 46-83
Ρεπό: Πανσερραϊκός

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ασπίδα Ξάνθης-Ιερισσός 89-48
Διαιτητές: Ράπτης-Καντζουρίδης
Δεκάλεπτα: 32-8, 53-24, 78-33, 89-48
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 4, Μπουτσούκη 8(2), Τονικίδου 10(2), Μπαϊρακτάρ 4, Μαμαλίγκατζη 26(2), Συμεωνίδου 6, Καραλίδου Β. 7(1), Χαλκίδου 9(1), Θεοδωρίδου 2, Χατζηαντωνίου 2, Μωϋσένκο 11(1).
Ιερισσός (Κούλιας): Γκιούρα 4, Τζέλιου 15, Γκατζιώνη 13, Νιπόλη, Λεπίδα 7, Τσουκαλά 2, Βελέντζα, Αργαλειού, Ισάκις 3(1), Γεράκη, Καμπάνη 2, Σπίνερ.

Αρης-Πάνθηρες Καβάλας 70-48
Διαιτητές: Κωνσταντινέλλης- Τοπαλίδης
Δεκάλεπτα: 19-17, 41-27, 60-34, 70-48
Αρης (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου, Κυρπιζλίδου 3, Τζημορώτα 9(1), Τσιαρσιώτη 1, Τσαμπούρη 5(1), Κουμαντσιώτου 6, Παπαϊωάννου 6, Δροσούνη 10(1), Νταουντάκη, Παρακεντέ, Μιχαηλίδου 30(3), Ανδρόνικου.
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης): Φραγκάκη, Τζιαμπάζη, Κεσεσίδου 7(1), Απούλτση 2, Σπανίδου 4, Τουρεντζόγλου 10, Κελεμένη 16(1), Δημητρακούδη 2, Μαραγκού 4(1), Παναγιωτίδου 1, Συροπούλου 2.

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας 37-47
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Κανελλίδης
Δεκάλεπτα: 6-6, 16-19, 28-41, 37-47
Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης): Αντωνιάδου, Μαραβέγια 5, Δημητροπούλου 3(1), Μοδέα, Σένκα, Σπύρου, Διαμαντοπούλου 6, Δαιμονάκου 4, Τσαπόγα , Μιχαηλίδου 9(3), Γιαννακάκη , Γιαντζακλίδου 10(3).
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Οικονόμου 6, Ιγγλέζου 8(1), Κωστανάκη 18(2), Διαμαντίδου 10, Κοντογιάννη 2, Μαργέτη Μ., Κουρατόρα 3(1).

ΜΕΝΤ-Ηρακλής 34-61
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Κωνής
Δεκάλεπτα: 7-16, 14-44, 22-54, 34-61
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Κογκαλίδου 2, Θεοδοσίου, Θώμογλου 8(2), Φείδα, Τόσκα 2, Μπαμπικέρ 5, Γραμματικοπούλου Κ. 8(2), Γραμματικοπούλου Μ. 2, Μπαρμπαλιού, Κλιματσάκη 7(1).
Ηρακλής (Αστεριάδης Κ.): Γιαννούδη 16(1), Παπαροϊδάμη 8(1), Πετρίδου Π., Παππά 10(2), Σωτηρέλη 5(1), Λογδανίδου 12(2), Ουζούνη, Μελενικιώτου 4, Αγαθοκλέους, Γιαννουσίου 6, Βαρθαλάμη, Νικοδήμου.

ΑΣ Πανόραμα-Παναθλητικός Συκεών 46-83
Διαιτητές: Αναστασιάδης Γ.-Φίλλιος
Δεκάλεπτα: 11-20, 23-46, 34-60, 46-83
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή, Πάππα 8(2), Ριτζαλέου 6, Καλογρίδου 6, Βατσιτσίδου 7, Νικολαϊδου, Κανέλλογλου 1, Ράλλη, Κουλαρτσά 13, Βασλαματζή 5, Χατζηθεοδώρου, Ψαρέλη-Νικολή.
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Βαντσιούρη 14(2), Παπαδοπούλου 1, Μπαξεβάνου 16(4), Τζήμου 6, Καραμπατζάκη 6, Τράντα 11(2), Βασιλείου 10, Σύρπα 10, Χρηστίδου, Σταμπή 5, Αντωνίου Ι. 2, Αντωνίου Κ. 2.

Η βαθμολογία
1. Παναθλητικός Συκεών 10
2. Αρης 9
3. ΑΕ Πυλαίας 8
4. Ασπίδα Ξάνθης 8
5. Πανσερραϊκός 7
6. Πάνθηρες Καβάλας 6
7. Ηρακλής 6
8. Απόλλων Καλαμαριάς 6
9. ΜΕΝΤ 6
10. ΑΣ Πανόραμα 5
11. Ιερισσός 4

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 21/11)
ΑΕ Πυλαίας-Αρης
Πάνθηρες Καβάλας-ΜΕΝΤ
Ηρακλής-Ιερισσός
Ασπίδα Ξάνθης-ΑΣ Πανόραμα
Παναθλητικός Συκεών-Πανσερραϊκός
Ρεπό: Απόλλων Καλαμαριάς

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

NEWS FEED