Πελεκούδας: «Είμαστε ένας Παναθηναϊκός που έχει ψυχή» (vid)

O Παναγιώτης Πελεκούδας τόνισε πως δεν έχουν σημασία τα λάθη αλλά η ψυχή που έχει ο Παναθηναϊκός.

Στην ψυχή και το πάθος που έχει η ομάδα του, ο Παναθηναϊκός, στάθηκε ο Παναγιώτης Πελεκούδας μετά από τη νίκη με 3-0 σετ στο Ρέντη στον 1ο τελικό της Volley League.

Ο διεθνής άσος του Παναθηναϊκού είπε μεταξύ άλλων:

«Δε μας νοιάζουν τα λάθη. Είμαστε ένας Παναθηναϊκός που έχει ψυχή. Όσο έχουμε καλή επίθεση το ισοσταθμίζουμε και πάμε καλά. Είμαστε ο Παναθηναϊκός και βγάζουμε ψυχή σε κάθε φάση.

Στα δύο πρώτα σετ μέχρι το 19 ήμασταν κοντά με τον Ολυμπιακό και μετά είναι 50-50 οι πιθανότητες για να το πάρεις ή να το χάσεις. Δεν κοιτάμε προβλήματα, μπαίνουμε στο γήπεδο και δίνουμε το 100%. Δεν νομίζω να ήταν κακή στιγμή για τον Ολυμπιακό το ματς αυτό αλλά καλή στιγμή για εμάς».

Oλυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-3: «Πράσινη» κυριαρχία με break! (vid)

Ανδρεόπουλος: «Η οικογένεια του Παναθηναϊκού πρέπει ν' αγκαλιάσει αυτή την ομάδα» (vid)