Volley League: Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της πρεμιέρας

Newsroom
Volley League: Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της πρεμιέρας

bet365

Σερβίς το Σάββατο στα εθνικά πρωταθλήματα, με το ντέρμπι ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκού να κάνει πρώτο σερβίς στις 16:30.

Η ΕΟΠΕ ανακοίνωσε το πρόγραμμα και τους διαιτητές της πρεμιέρας των Εθνικών πρωταθλημάτων Volley League Ανδρών και Γυναικών και Pre League Γυναικών.

Τα Εθνικά πρωταθλήματα επιτέλους ξεκινούν, με το παιχνίδι της Κηφισιάς με τον Αριστοτέλη Σκύδρας να κάνει πρώτο σερβίς στους άνδρες, ενώ χρονικά πρώτο θα ξεκινήσει στις γυναίκες το μεγάλο ντέρμπι μεταξύ ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκού.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της πρεμιέρας

VOLLEY LEAGUE

Σάββατο 22 Οκτωβρίου

Γυμναστήριο Ζηρίνειο Κηφισιάς, 17.00: Α.Ο.Π. Κηφισιάς - Φ.Ε.Σ. Αριστοτέλης Σκύδρας (Διαιτητές: Κουτσούλας, Βελώνης, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Τσίτσικας, Βαρατάσης, Γραμματεία: Μπίτσικα).

Γυμναστήριο «Δ. Βικέλας» Ερμούπολη, 19.00: Α.Ο. Φοίνικας Σύρου ΟΝΕΧ - Α.Σ. Άθλος Ορεστιάδας (Διαιτητές: Φραγκάκης, Μουλά Ειρ., Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Παπαδημητρίου, Μπαρμπούνης, Γραμματεία: Πιρπινιά.)

Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 21.30: Π.Α.Ο.Κ. - Πήγασος Πολίχνης (Διαιτητές: Δανιηλίδου, Βασιλειάδης, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Επόπτες: Κοτσικάρη, Σταυρίδης, Γραμματεία: Πασπαλά.)

Κυριακή 23 Οκτωβρίου

Γυμναστήριο Βαρδινογιάννειο, 18.00: Ο.Φ.Η. - Παναθηναϊκός Α.Ο. (Διαιτητές: Αγγελίδης, Τραχαλάκη, Παρατηρητής: Κοκοτσάκης, Επόπτες: Κουνδρουράκη, Κόκκας, Γραμματεία: Αβραμοπούλου.)

Δευτέρα 24 Οκτωβρίου

Γυμναστήριο «Κροίσος Πέρσης» Ν. Σμύρνη, 16.00: Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. (Διαιτητές: Κυριοπούλου, Πρέντζας, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Σαμοθράκης, Βέντρας, Γραμματεία: Καλιγέρη.)

VOLLEY LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Σάββατο 22 Οκτωβρίου

Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 16.30: Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός Α.Ο. (Διαιτητές: Γεωργιάδης Εμμ., Παπακοσμάς, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Βασδέκης, Λούμσι, Γραμματεία: Δεληκωστίδου.)

Γυμναστήριο Μαρκοπούλου, 18.00: Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil - Α.Ο. Αιγάλεω (Διαιτητές: Βουδούρης, Μαυρίδης, Παρατηρητής: Καπάνταης, Επόπτες: Μαλλιάρα, Παυλάκης, Γραμματεία: Οικονόμου Δ.)

Γυμναστήριο Μίκρας, 18.00: Α.Σ. Άρης - Α.Σ.Π. Θέτις (Διαιτητές: Αβραμίδης, Τσιούλα, Παρατηρητής: Σιδηράς, Επόπτες: Μαλακίδης, Παπαδοπούλου, Γραμματεία: Εμμανουηλίδου.)

Γυμναστήριο «Χαλκιοπούλειο» 18.00: Α.Ο. Λαμίας 2013 - Α.Ο. Θήρας (Διαιτητές: Χλωρός, Κουτσής, Παρατηρητής: Θεμελής, Επόπτες: Καλαντζής, Στάικος, Γραμματεία: Γούβαλη.)

Γυμναστήριο «Αντώνης Φώτσης» Ιλίσια, 19.30: Ηλυσιακός Α.Ο. - Ζ.Α.Ο.Ν. (Διαιτητές: Μενεσλής, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Πολίτης, Επόπτες: Σταθοπούλου, Κώτσας, Γραμματεία: Ιωάννου.)

Κυριακή 23 Οκτωβρίου

Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη», 18.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ε.Κ. (Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Μουλά Λ., Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Χατζηβασιλείου, Παπαγιαννόπουλος, Γραμματεία: Ψάρρα).

PRE LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Σάββατο 22 Οκτωβρίου

Βριλησσίων, 17.45: Φ.Ο. Βριλησσίων - Α.Σ. Ελπίς (Διαιτητές: Μάλφας, Βλάχος, Παρατηρητής: Τσιμπινός).

Δ.Α.Κ. Πεύκων, 18.30: Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων - Χ.Α.Ν.Θ. (Διαιτητές: Παπαδόπουλος Αρ., Μπουκουβάλα, Παρατηρητής: Μαυρίδης Θ.)

Παραλίας 18.00: Απόλλων Καλαμάτας - Α.Σ.Π. Κόρινθος (Διαιτητές: Καραγιαννόπουλος, Χανδρινός, Παρατηρητής: Τομαράς Μ.)

Βότση, 18.00: Α.Π.Σ. Ναυάρχου Βότση - Α.Π.Σ. Αίας (Διαιτητές: Γιωγιού, Μούζουλας, Παρατηρητής: Κουκουμάκας.)

Δ.Α.Κ. Κυμίνων 17.00: Α.Σ. Μακεδόνες - Γ.Σ. Πανιώνιος (Διαιτητές: Δρανίτσας, Δημητρίου, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου).

«Π. Σαλπέας» 20.00: Α.Ο.Φ. Πορφύρας - Ο.Φ.Α. Απολλώνιος (Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Γεράνιος, Παρατηρητής: Παγκοζίδης.)

@Photo credits: INTIME
 

VOLLEY LEAGUE Τελευταία Νέα