Μακάμπι – ΠΑΟΚ: Η τραγική απόφαση των διαιτητών στον τελευταίο πόντο (vid)

Απίστευτο και όμως αληθινό. Οι διαιτητές, 1ος και 2ος δεν είδαν πως η μπάλα από την επίθεση του Βαν ντεν Ντρις βρήκε το αντίπαλο μπλοκ και αντί να γίνει το 31-31 στο 4ο σετ, έγινε το 32-30 και το 3-1 για την Μακάμπι.

Ο αγώνας του ΠΑΟΚ με την Μακάμπι στο Τελ Αβίβ είναι στο 31-30 του 4ου σετ, με τους Θεσσαλονικείς να κάνουν επίθεση με τον Βαν ντεν Ντρις και τους διαιτητές να παίρνουν μια απόφαση που θα συζητηθεί. Συγκεκριμένα αντί να δώσουν το πόντο στους «ασπρόμαυρους» καθώς η μπάλα βρήκε καθαρά στο μπλοκ έδωσαν άουτ. Τραγικό λάθος και για τους δύο, αλλά και για τους; επόπτες, μιας και φάνηκε ξεκάθαρα πως η μπάλα άλλαξε κατεύθυνση. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ διαμαρτυρήθηκαν έντονα όμως η απόφαση δεν άλλαξε και έτσι η Μακάμπι ηττήθηκε με 3-1.