Ραντουνάκου: Αποσύρθηκε με τραυματισμό σε «μαραθώνιο» ματς

Εγκατέλειψε στο τρίτο σετ του αγώνα με την Σάβιλ η Εμα Ραντουκάνου, σε παιχνίδι που παιζόταν ήδη πάνω από 3,5 ώρες.

Αδοξα τελείωσε ο «μαραθώνιος» αγώνας της Εμα Ραντουκάνου με την Ντάρια Σάβιλ στην Γουαδαλαχάρα.

Η νεαρή Βρετανίδα εγκατέλειψε με πρόβλημα στον γοφό στην διάρκεια του τρίτου σετ, στο οποίο βρισκόταν πίσω στο σκορ με 4-3.

Ο αγώνας είχε φτάσει ήδη τις 3 ώρες και 36 λεπτά και δεν είχε βγάλει νικήτρια, με την Ραντουκάνου (Νο1 στο ταμπλό) να έχει κερδίσει με 7-5 το πρώτο σετ και να έχει χάσει 7-6 το δεύτερο, ενώ ήταν μπροστά με 5-3 και 30-15 στο σερβίς της για να τελειώσει εκεί το ματς.

Οδηγήθηκαν σε τρίτο σετ ωστόσο, με την 19χρονη Ραντουκάνου να εγκαταλείπει και την Σάβιλ στη συνέντευξη Τύπου να μην λέει… λέξη για την αντίπαλό της.