TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • TOP ΑΓΩΝΕΣ
  • SUPER LEAGUE 1
  • PREMIER LEAGUE
  • LALIGA SANTANDER
  • SERIE A
  • SÜPER LIG
  • PREMIER LEAGUE

ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE
Το Copa del Rey στην CosmoteTV

Το Copa del Rey στην CosmoteTV

Το Copa del Rey στην CosmoteTV

Το Κύπελλο Μπάσκετ Ισπανίας αρχίζει την Πέμπτη (13/02) και μέχρι τον Τελικό της Κυριακής (16/02) η CosmoteTV θα μεταφέρει ζωντανά την αδρεναλίνη από το «Jose Maria Martin Carpena Arena» της Μάλαγα στις οθόνες.

Οι οκτώ καλύτερες ομάδες μπάσκετ της Ισπανίας διασταυρώνουν τα ξίφη τους ζωντανά και αποκλειστικά στην COSMOTE TV, με στόχο την κατάκτηση του «Κυπέλλου του Βασιλιά» ή αλλιώς Copa Del Rey. Οι αναμετρήσεις θα λάβουν χώρα το τετραήμερο 13-16/2 και θα μεταδοθούν από το COSMOTE SPORT 8HD.

Καθ’ όλη τη διάρκεια του τετραημέρου, ο απεσταλμένος της COSMOTE TV στην Ισπανία, Ρήγας Δάρδαλης θα περιγράφει τα παιχνίδια, ενώ θα μεταφέρει την ατμόσφαιρα που θα επικρατεί στον αγωνιστικό χώρο του Παλάθιο Μαρτίν Καρπένα.

Η πολυνίκης του θεσμού, Ρεάλ Μαδρίτης θέλει να ανακτήσει τα σκήπτρα, μετά την περυσινή ήττα από την πρωτοπόρο της ACB Liga Endesa Μπαρτσελόνα. Mάχη για να αναδειχθούν Κυπελλούχοι Ισπανίας θα δώσουν, επίσης, η Σαραγόσα, η Τενερίφη του Γιώργου Μπόγρη που πρόσφατα κατέκτησε το διηπειρωτικό Κύπελλο, καθώς και το Μπιλμπάο, η Βαλένθια, η Ανδόρα και η «οικοδέσποινα» Ουνικάχα.

Το πρόγραμμα μεταδόσεων θα ξεκινήσει την Πέμπτη 13/2 με τους δύο προημιτελικούς ανάμεσα στα ζευγάρια Μπαρτσελόνα-Βαλένθια (20.00) και Ρεάλ Μαδρίτης-Μπιλμπάο (22.30). Η προημιτελική φάση θα ολοκληρωθεί την Παρασκευή 14/2 με τα παιχνίδια Τενερίφη-Ανδόρα (20.00 – ταυτόχρονα και στο επίσημο YouTube κανάλι της COSMOTE TV) και Μάλαγα–Σαραγόσα (22.30). Το Σάββατο 15/2 η σκυτάλη θα δοθεί στους δύο ημιτελικούς (19.30, 22.00), ενώ την Κυριακή 16/2 σειρά έχει ο μεγάλος τελικός (19.30).

Ακολουθεί το αναλυτικό πρόγραμμα μεταδόσεων για το Copa Del Rey:

Ημέρα Παιχνίδι Ώρα Κανάλι
Πέμπτη 13/2 Μπαρτσελόνα-Βαλένθια 20.00  

 

 

 

 

COSMOTE SPORT 8HD

 

Πέμπτη 13/2 Ρεάλ Μαδρίτης-Μπιλμπάο 22.30
Παρασκευή 14/2 Τενερίφη-Ανδόρα 20.00
Παρασκευή 14/2 Μάλαγα-Σαραγόσα 22.30
Σάββατο 15/2 1ος Ημιτελικός 19.30
Σάββατο 15/2 2ος Ημιτελικός 22.00
Κυριακή 16/2 Τελικός 19.30