Βουλιαγμένη: Επιβλητικό πέρασμα από το Ποσειδώνιο κόντρα στον ΠΑΟΚ

Η Βουλιαγμένη πάτησε γκάζι στο 2ο ημίχρονο στο Ποσειδώνιο, νικώντας τον ΠΑΟΚ με 19-8 για την 6η νίκη της σε ισάριθμους αγώνες το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 ανδρών.

Η Βουλιαγμένη πρόσθεσε άλλη μια πολύ καλή εμφάνιση στο ενεργητικό της, οι «μπέμπηδες» νίκησαν με το εντυπωσιακό 19-8 τον ΠΑΟΚ στο «Ποσειδώνιο» κολυμβητήριο για την 8η αγωνιστική της Α' φάσης (Β' όμιλος) του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 ανδρών.

Μερικά 24ωρα μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με τη σερβική Ραντνίτσκι Κραγκούγεβατς στην πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Champions League, οι παίκτες της Βουλιαγμένης, έχοντας δύο αγώνες λιγότερους, συνέχισαν με το απόλυτο στο πρωτάθλημα.

Ανεβάζοντας στροφές στο 2ο ημίχρονο πέτυχαν ένα επιμέρους σκορ 12-3 απέναντι στον ΠΑΟΚ για την 6η νίκη.

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 2-4, 2-6, 1-6.

ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Αϊβαλιώτης, Καπράγκος 1, Παπαμανωλιουδάκης, Προσινικλής Ν., Καλαργυρός 1, Κεχαλάρης 2, Μιλάρντοβιτς 3, Τσολακούδης, Καραντζάς, Προσινικλής Π. 1, Τσιούμας, Κουγιούνης, Βκρής, Λασκαρίδης, Σάλεχ.

ΝΟΒ (Βλαντιμίρ Βουγιασίνοβιτς): Τζωρτζάτος, Καστρινάκης, Καλογερόπουλος 3, Τρούλος 1, Νικολαΐδης Δ. 1, Παπασηφάκης 3, Γούντχεντ 2, Αλαφραγκής, Καπότσης 4, Κουρούβανης Ν., Φάρμερ 1, Ανδρεάδης, Αλμύρας 3, Γιαννάτος 1.

Νίκη με ανατροπή ο ΓΣ Περιστερίου στη Γλυφάδα

Με αντεπίθεση στο 2ο ημίχρονο ο ΓΣ Περιστερίου νίκησε εκτός έδρας τη Γλυφάδα με 7-6, σε αγώνα επίσης του Β' ομίλου.

Η Γλυφάδα προηγήθηκε με 5-1 στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν την ανατροπή, με γκολ του Γερακούδη 28 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος πήραν το τρίποντο και εδραιώθηκαν στην 3η θέση του ομίλου, κυνηγώντας τον Απόλλωνα Σμύρνης και τη Βουλιαγμένη.

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-0, 0-2, 1-4.

ΑΝΟΓ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Κουρούβανης Δ., Ηλιόπουλος Α., Σαρτζετάκης, Γκαρντιγιάν 1, Χατζηκυριακάκης, Χαλυβόπουλος, Γιαννόπουλος 1, Παπαποστόλου, Παπαγεωργίου, Πούρος, Αγκόρτσας 2, Τσαταλιός 2, Ηλιόπουλος Ν., Πριμηκύριος, Θώμογλου.

ΓΣ Περιστερίου (Κώστας Λούδης): Σαλτερής, Καζάζης 1, Πρέκας 1, Γερακούδης 1, Κουκουμάκης 1, Μπιτσάκος Χρ., Καρούντζος 2, Αλευρίδης, Χρυσοσπάθης, Τσαχιλίδης 1, Λαδάς, Χόλαντ, Μπιτσάκος Ανδ., Μαστρογιανάκος.