Πολύ πριν το Survivor, ο Άρης Σοϊλέδης είχε βάλει γκολ στην Ρόμα (vid)

Ο Άρης Σοϊλέδης τώρα είναι στον Άγιο Δομίνικο για το Survivor, αλλά τον Αύγουστο του 2010 έβαζε γκολ στην Ρόμα.

Όταν ο Άρης Σοϊλέδης έκανε τα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα, σε επαγγελματικό επίπεδο, οι προσδοκίες που είχε δημιουργήσει ήταν πολύ μεγάλες. Βλέπετε, έχοντας ενταχθεί στις ακαδημίες του Ολυμπιακού το 2004, σε ηλικία 13 ετών, 4 χρόνια αργότερα ανέβαινε στην πρώτη ομάδα...

Το 2010 με την άφιξη του Ερνέστο Βελβέρδε στην ομάδα, του δινόταν η ευκαιρία που ήθελε και έπαιζε σε ένα μεγάλο φιλικό. Αυτό κόντρα στην Ρόμα που χθες κατέκτησε το πρώτο Europa Conference League, όπου αντικατέστησε τον Αλμπέρτο Ριέρα στο 58ο λεπτό.

Μάλιστα, στο 84ο λεπτό, κατάφερε να χριστεί και σκόρερ με ένα ωραίο αριστερό σουτ, εκμεταλλευόμενος την πάσα του Μοντεστό και διαμορφώνοντας το τελικό 5-1.

Δυστυχώς όμως, οι προσδοκίες που υπήρχαν τότε για τον 19χρονο Άρη Σοϊλέδη δεν δικαιώθηκαν, καθώς ακολούθησαν οι δανεισμοί του σε ΟΦΗ, Λεβαδειακό, ενώ στη συνέχεια έπαιξε στην Δόξα Δράμας, στη Νίκη Βόλου, στην ΑΕΚ, στην Ομόνοια, στην Κέρκυρα, στην Μποτοσάνι και στην Στεάουα Βουκουρεστίου.