LIVE TV: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός και ο Παναθηναϊκός αναμετρώνται στο παιχνίδι που μπορεί να κρίνει τον τίτλο στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών στον πινγκ πονγκ.

Tο πρωτάθλημα επιτραπέζιας αντισφαίρισης στην Α1 γυναικών κορυφώνεται και το ντέρμπι ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό στην ομοσπονδιακή αίθουσα του ΣΕΦ, ίσως κρίνει τον τίτλο.’

Μια αγωνιστική πριν από το τέλος ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός παίζει με τον 2ο της βαθμολογίας Παναθηναϊκό.

Οι «ερυθρόλευκες» έχουν επιβληθεί με 3-0 στον 1ο γύρο χάνοντας κιόλας μόνο δύο σετ. Επιπλέον οδηγούν την κούρσα χωρίς ήττα συνεπώς εμφανίζουν μεγάλο προβάδισμα για την πρωτιά.

Οι «πράσινες» χρειάζονται νίκη με 3-0 και καλύτερο απολογισμό στα σετ σε σχέση με την ήττα του πρώτου ματς, προκειμένου να πάρουν εκείνες το πλεονέκτημα. Αν νικήσουν με άλλο σκορ, τότε θα ελπίζουν σε ήττα του Ολυμπιακού την Κυριακή (30/1), στην τελευταία αγωνιστική, από τις επίσης δυνατές Σάρισες Φλώρινας, για να τον προσπεράσουν.