Πάλη: Στα ρεπεσάζ των 97κ. για το χάλκινο ο Κεσίδης

Το χάλκινο μετάλλιο θα διεκδικήσει μέσα από δύο αγώνες ο Λαοκράτης Κεσίδης στα 97κ.

Ο Aρβι Σαβολάινεν έκανε το χατίρι στον Λαοκράτη Κεσίδη και τον έστειλε στα ρεπεσάζ των 97κ. στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα πάλης!

Ο Φινλανδός κέρδισε τον Ελληνα πρωταθλητή με 9-0, αλλά στη συνέχεια επικράτησε και του Αυστριακού Γκαστλ με 4-2, για να πάρει το εισιτήριο για τον τελικό της κατηγορίας!

Αποτέλεσμα ήταν να στείλει στα ρεπεσάζ έτσι τον Κεσίδη, ο οποίος αύριο θα αντιμετωπίσει τον Αζέρο Μουράτ Λοκιάγιεφ (16:00 με 16:45 οι πρώτοι αγώνες των ρεπεσάζ) και αν κερδίσει, τότε θα παλέψει με τον Γκαστλ για το χάλκινο μετάλλιο (στις 18:00 αρχίζουν οι τελικοί).

Οσον αφορά τον Γιώργο Πρεβολαράκη, δεν θα αγωνιστεί στα ρεπεσάζ καθώς ο Ούγγρος Λεβάι που τον κέρδισε στον δεύτερο γύρο, ηττήθηκε από τον Αζέρο Χουσεϊνοφ με 2-0 και έμεινε εκτός ημιτελικών.