Μαραθώνιος Λονδίνου: Έκανε την έκπληξη ο Κιτάτα

Τη μεγάλη έκπληξη στον Μαραθώνιο του Λονδίνου έκανε ο Σούρα Κιτάτα που έριξε από την κορυφή τον Έλιουντ Κιπτσόγκε!

Ο Αιθίοπα, Σούρα Κιτάτα, τερμάτισε σε 2:05.41 την απόσταση και ήταν ο μεγάλος νικητής του αγώνα!

Στη 2η θέση με μόλις ένα δευτερόλεπτο διαφορά ήταν ο Βίνσεντ Κιπτσούμπα από την Κένυα με 2:05.42, ενώ στην τρίτη θέση έμεινε ο Σισάϊ Λεμά από την Αιθιοπία με 2:05.45 ολοκληρώνοντας έναν πολύ συναρπαστικό αγώνα για την τριάδα του βάθρου.

Ο κάτοχος τεσσάρων Μαραθωνίων Κιπτσόγκε έμεινε πολύ μακριά από τον καλό του εαυτό και περιορίστηκε στην 8η θέση με χρόνο 2:06.42.

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα που παίζουν σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.