Αρβανίτη - Καραγκούνη: Αποκλεισμός στο Ευρωπαϊκό του beach volley

Βασίλης Τεμπέλης

Οι Βίκυ Αρβανίτη και Πένυ Καραγκούνη αποχαιρέτησαν το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα beach volley, καταλαμβάνοντας την 17η θέση στην τελική κατάταξη.

Την ήττα γνώρισαν οι Βίκυ Αρβανίτη και Πένυ Καραγκούνη από τις Αυστριακές Πλέσιουτσνιγκ και Σούτσενχόφερ στο νοκ-άουτ ματς του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος και αποχαιρέτησαν τη διοργάνωση.

Οι Αυστριακές πανηγύρισαν την κατάκτηση του πρώτου σετ με 21-16. Στο δεύτερο διατήρησαν προβάδισμα από την αρχή και παρά το γεγονός ότι οι Ελληνίδες πίεσαν και πλησίασαν, δεν τα κατάφεραν.

Και το δεύτερο σετ κατέληξε στο δίδυμο των Πλέσιουτσνιγκ - Σούτσενχόφερ με 21-19. Το ελληνικό δίδυμο κατέλαβε την 17η θέση στην τελική κατάταξη.