Ανετα η ΑΕΚ διπλό στην Σαλαμίνα (21-39)

Κώστας Ευθυμιάδης

Σαν σε προπόνηση η ΑΕΚ πήρε ένα ακόμη ματς, αυτή τη φορά μέσα στην έδρα της Σαλαμίνας.

Με το άνετο 39-21 η ΑΕΚ πήρε άλλη μία νίκη στην Handball Premier.

Η Ενωση πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Σαλαμίνας και παρέμεινε αήττητη μετά από 8 αγωνιστικές στον πρώτο όμιλο της Handball Premier.

Η «Ένωση» ήταν καταιγιστική από την αρχή και δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα απέναντι στη Σαλαμίνα. Ο «δικέφαλος» προηγήθηκε με 6-0 στα πρώτα λεπτά και στα μισά του ημιχρόνου είχε ήδη δημιουργήσει διαφορά δέκα τερμάτων (15-5 στο 15’). Εκλεισε το ημίχρονο στο +12 (22-10) και χωρίς να κόψει ρυθμό έφτασε στο τελικό 39-21, διατηρώντας έτσι την διαφορά ασφαλείας από τον Ολυμπιακό στην πρώτη φάση του πρωταθλήματος.

Ο Δημήτρης Δημητρούλιας είχε την πολυτέλεια να κάνει και ροτέισιον στην διάρκεια του αγώνα ενόψει του κρίσιμου ευρωπαϊκού αγώνα με τη Σπόρτινγκ στη Λισαβόνα την Τρίτη.

Σαλαμίνα– AEK 21-39

ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Μπακαούκας, Κουτσόπουλος 6, Παπαδάκης, Τσάρπαλης 3, Κόρρος, Χιώτης 1, Τρούλος 5, Κιζόπουλος, Τσομπανίδης 1, Βασιλόπουλος, Παπαδόπουλος, Σκύφτος, Χαραλάμπους 4, Γεωργακόπουλος 1

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Μπριάτκα 4, Βασιλείου 4, Νικολαΐδης, Άντζελιτς, Μυλωνάς 2, Στάθης 4, Ηλιόπουλος 6, Μπουκοβίνας, Πλάθα, Κοτσιώνης 4, Ζαρίκος 4, Παπαδιονυσίου 3, Μπεντζιλαλί, Δικαιούλιας 4, Καλόμοιρος 4

Μάθε πού θα δεις ζωντανά όλους τους αγώνες σήμερα μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.

@Photo credits: eurokinissi