Νησιά Φερόε: Το μαγικό γκολ της ανατροπής στο 90' (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Τα Νησιά Φερόε κατάφεραν να ξεκινήσουν το φετινό Nations League με τεράστια νίκη επί της Μάλτας, φτάνοντας στο τελικό 3-2 με ανατροπή και απίθανο γκολ του Χέντρικσον στο 90ο λεπτό!

Τα Νησιά Φερόε πήραν τεράστιο αποτέλεσμα το βράδυ της Πέμπτης στην πρώτη αγωνιστική του γκρουπ που συμμετέχουν στο Nations League, αντιμετωπίζοντας εντός έδρας την Μάλτα...

Μέχρι το 87ο λεπτό βρίσκονταν πίσω στο σκορ 2-1 κι όμως κατάφεραν να φτάσουν στη μεγάλη ανατροπή.

Ο Χέντρικσον στο 90ο λεπτό με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ έφερε τα πάνω – κάτω κι έτρεξε μέχρι την κερκίδα για να το πανηγυρίσει έξαλλα!