Αλάνιασπορ: Και πάλι γκολ ο Μπακασέτας (vid)

Ο Τάσος Μπακασέτας σκόραρε ξανά, έφτασε τα οκτώ γκολ στο πρωτάθλημα με την Αλάνιασπορ και τα 12 συνολικά στη σεζόν.

Ο Τάσος Μπακασέτας επιβεβαιώνει ότι διανύει εξαιρετική χρονιά την Τουρκία. Ο Ελληνας μέσος βρήκε για ακόμα μία φορά δίχτυα.

Με εύστοχο πέναλτι (78') έκανε το 0-3 στο εντυπωσιακό πέρασμα με 1-4 της Αλάνιασπορ από την Ανκαραγκουτσού του Στέλιου Κίτσιου (έπαιξε σε όλο το ματς). Ηταν το 8ο γκολ του Μπακασέτα στο πρωτάθλημα, ενώ συνολικά στη σεζόν έχει 12 και επτά ασίστ.

Το Gazzetta βρίσκεται στο Τόκιο και καλύπτει λεπτό προς λεπτό τους 32ους Ολυμπιακούς Αγώνες. Συνεχής, 24ωρη ενημέρωση για το πρόγραμμα των Αγώνων, το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών, αλλά και τον πίνακα των μεταλλίων όπως διαμορφώνεται μετά από κάθε τελικό. Επιπλέον, μπορείτε ανα πάσα στιγμή να δείτε τα highlights κάθε αγωνιστικής μέρας ξεχωριστά.

Μείνετε συντονισμένοι στο Gazzetta που από την πρώτη μέρα της διοργάνωσης, ζει τους Ολυμπιακούς Αγώνες από το Τόκιο!