Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης: Σωτήρια επέμβαση του Μπρινιόλι, κρατάει το 1-0 (vid)

Το πολύτιμο 1-0 για τον Παναθηναϊκό κράτησε στο 97' ο Αλμπέρτο Μπρινιόλι νικώντας εξ' επαφής τον Σίτο στην τελευταία φάση του αγώνα.

Ο αγώνας του Παναθηναϊκού με τον Αστέρα Τρίπολης βρίσκεται στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, με τους «πράσινους» να προηγούνται με 1-0 με γκολ του Αϊτόρ, έχοντας χάσει και μοναδική διπλή ευκαιρία με τον Βέρμπιτς. Στην τελευταία φάση του ματς, ο Αστέρας βρέθηκε μια ανάσα από το 1-1 και να «παγώσει» την Λεωφόρο, με τον Μπρινιόλι να λέει όχι σε κοντινό σουτ του Σίτο κρατώντας το πολύτιμο 1-0 για την ομάδα του.