Λαμία – Λεβαδειακός 2-0: Φιλική νίκη για τους Λαμιώτες (vids)

Νικηφόρο ήταν το πρώτο δυνατό φιλικό τεστ για την Λαμία, με τους Λαμιώτες να επικρατούν με 2-0 του Λεβαδειακού σε αγώνα που διεξήχθη στο «Αθανάσιος Διάκος».

Με το πρωτάθλημα της Super League να αρχίζει σε λίγες μέρες, οι ομάδες δίνουν φιλικά για να είναι όσο γίνεται πιο έτοιμες. Ένα τέτοιο φιλικό ήταν και αυτό ανάμεσα στη Λαμία με τον Λεβαδειακό, με τους Λαμιώτες να επικρατούν με 2-0, σε ένα ματς που εκτός από τα δύο τέρματα είχε και δύο δοκάρια, ένα για τους γηπεδούχους με τον Ντε Βινσέντι και ένα για τους φιλοξενούμενους με τον Χάμοντ.

Στα του αγώνα η Λαμία κατάφερε να προηγηθεί στο 15' με πέναλτι του Ντε Βινσέντι που πέτυχε το πρώτο του γκολ στην επιστροφή του στην χώρα μας. Το 1-0 ήταν το σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες έκαναν πολλές μαζεμένες αλλαγές και ο ρυθμός έπεσε, με τους γηπεδούχους όμως να κάνουν το 2-0 στο 66' με εξαιρετικό σουτ του Τσούκαλου.

Οι αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΠΑΣ Λαμία (Τζιανλούκα Φέστα): Σαράνοφ, Σιμόν, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Γκοράνοφ, Σλίβκα, Ντε Βινσέντι, Ρομάνιτς, Τσιλούλης, Γιακουμάκης, Μπεχαράνο

Αναπληρωματικοί: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Νούνιες, Μπάμπης, Βασιλακάκης, Γκέντσογλου, Τσούκαλος

Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Μπάχανακ, Χάμοντ, Βινίσιους, Μουτίνιο, Βρακάς, Δούμτσιος, Νίκας, Παναγιώτου, Ντεντάκης, Μεχία

Αναπληρωματικοί: Στογιάνοβιτς, Τοσάτι, Βουτσάς, Μπαρμπόσα, Αραβίδης, Βήχος, Λιάγκας, Μανιώτης, Τσιριγώτης, Καζενγκά, Τσάπρας, Συμελίδης, Κωνσταντινίδης, Μπελμόντε, Τζημόπουλος