Σοκ στο Παναχαϊκή - Διαγόρας Ρόδου: Ο γκολκίπερ Βασίλης Σηφάκης έσπασε το πόδι του και πήγε απευθείας στο νοσοκομείο

Ο Σηφάκης

Στο 55ο λεπτό του αγώνα της Παναχαϊκής με τον Διαγόρα Ρόδου ο γκολκίπερ των Νησιωτών, Βασίλης Σηφάκης έσπασε το πόδι του και αποχώρησε για το νοσοκομείο.

Ήταν η στιγμή που άπαντες «πάγωσαν» στο γήπεδο της Αγυιάς.

Στο 55ο λεπτό ο γκολκίπερ του Διαγόρα Ρόδου, Βασίλης Σηφάκης, υπέπεσε σε πέναλτι πάνω στον Χριστόπουλο αλλά στην προσπάθειά του αυτή έσπασε το πόδι του, όπως μεταδίδουν και τα ΜΜΕ από την Πάτρα. Το σοκ ήταν μεγάλο για όλους και μπήκε ασθενοφόρο για να τον μεταφέρει απευθείας στο νοσοκομείο.

Τόσο σοβαρός ήταν ο τραυματισμός του (όπως μπορείτε να δείτε και από τη αντίδρασή του στην κεντρική φωτογραφία, που είναι από τη Matchnews της Πάτρας και τον συνάδελφο Ηλία Μάτσα). Μάλιστα ο αγώνας - που τελείωσε στο 1-1 - διεκόπη για ένα διάστημα 14 λεπτών. Ο Βασίλης Σηφάκης είναι γιος του παλιού τερματοφύλακα, Μύρωνα Σηφάκη και αδερφός του άλλοτε γκολκίπερ, Μιχάλη Σηφάκη.

@Photo credits: Η φωτογραφία είναι από τη Matchnews της Πάτρας και τον συνάδελφο Ηλία Μάτσα