Βόρειος Ομιλος Super League 2: Ο Θεσπρωτός πήρε με «εξάρα» το ντέρμπι της ουράς με τον Απόλλωνα Λάρισας

Ο Θεσπρωτός επικράτησε με το ευρύ 6-0 του Απόλλωνα Λάρισας και κέρδισε για πρώτη φορά στην τρέχουσα σεζόν.

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο Θεσπρωτός το σημερινό (23/1) του παιχνίδι με τον Απόλλωνα Λάρισας, που ήταν και το ντέρμπι της ουράς στον Βόρειο Ομιλο της Super League 2. Η ομάδα της Ηγουμενίτσας επικράτησε με 6-0 και αυτόματα παρέμεινε στο «κόλπο» της παραμονής, αν και ουραγός, ενώ παράλληλα πήρε την πρώτη νίκη της σεζόν.

Οι Δρίτσας, Ρούσης βρήκαν από δύο φορές στόχο για τους γηπεδούχους (7', 47' και 77', 87' αντίστοιχα), ενώ ενδιάμεσα σκόραρε και ο γκολκίπερ Τσιμόπουλος στο 85' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Τον «χορό» των γκολ «έκλεισε» ο Κωνσταντίνου με σουτ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Τσιμόπουλος, Βασιλάκης (88′ Μαρτίνεζ), Γώγος, Ρίζος, Κωνσταντίνου, Μίγγος (70′ Λύγκας), Πανταζέλος (88′ Ντόντης), Χατζάκος, Οικονομίκος (46′ Ρούσης), Μπίκας (79′ Φακκής), Δρίτσας.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Οικονομόπουλος, Κοτσιανούλης, Ζαχαράκης, Ποτόσογλου, Μπαλογιάννης, Κλιγγόπουλος, Αυλωνίτης (66′ λ.τ Ούμολι), Χαλάτσης, Καλούσης, Διβανές (52′ Μπεκιαρίδης), Νούσιος.