Μανωλάς: Τραυματίστηκε στο ντεμπούτο του στη Σαλερνιτάντα (vid)

Βασίλης Μπαλατσός
Μανωλάς

Ο Κώστας Μανωλάς έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης της Σαλερνιτάνα με τη Μόντσα, με πρόβλημα στον αστράγαλο.

Ντεμπούτο με το «αριστερό» για τον Κώστα Μανωλά. Ο Έλληνας κεντρικό αμυντικός αγωνίστηκε για πρώτη φορά με τη φανέλα της Σαλερνιτάνα, στο εντός έδρας ματς με τη Μόντσα, έκανε καλό παιχνίδι, όμως στο 61ο λεπτό έγινε αναγκαστική αλλαγή.

Όπως προκύπτει από ιταλικά ρεπορτάζ ο 32χρονος στόπερ δέχτηκε ένα χτύπημα στον αστράγαλο, δεν μπορούσε να συνεχίσει και άφησε τη θέση του στον Ζερόμ Μπόατενγκ. Η κατάσταση του θα επανεκτιμηθεί τις επόμενες ημέρες.

Ο Μανωλάς άφησε το ματς στη «λευκή» ισοπαλία, όμως εν τέλει η ομάδα του Γιώργου Κυριακόπουλου πήρε τη νίκη με 2-0. Μετά τη νέα ήττα των ουραγών της Serie A οι οπαδοί εξέφρασαν την οργή τους και φώναζαν «ντροπή σας».