Έμπολι - Μίλαν 3-0: «Τρένο» οι «ροσονέρι» (vid)

Πανηγυρισμοί παικτών της Μίλαν

Δια περιπάτου πέρασε η Μίλαν από το γήπεδο της Έμπολι, επικρατώντας με 3-0.

Σε έναν υγιεινό μεσημεριανό περίπατο, αποδείχθηκε το σημερινό παιχνίδι της Μίλαν στην Έμπολι, με τους «ροσονέρι» να επικρατούν εύκολα με 3-0.

Η ομάδα του Στέφανο Πιολι ήταν από την σέντρα «αφεντικό» της αναμέτρησης και δεν άργησε να βρει τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, καθώς μόλις στο 11ο λεπτό ο Λόφτους-Τσικ άνοιξε το σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να κυριαρχούν και στο 31ο λεπτό διπλασίασαν τα τέρματά τους, με την εκτέλεση πέναλτι του Ζιρού, «σφραγίζοντας» ουσιαστικά τη νίκη, καθώς η Έμπολι δεν έδειχνε ικανή να απειλήσει τον Μενιάν.

Έτσι φτάσαμε στο 88ο λεπτό, όπου ο 19χρονος Τραορέ διαμόρφωσε το τελικό 0-3, κάνοντας ονειρεμένο ντεμπούτο με την Μίλαν.