Σαμπντόρια - Εμπολι 1-1: Αγκαλιά με την παραμονή!

βαθμό παραμονής πήρε η Εμπολι

Η Σαμπντόρια βρέθηκε μια ανάσα από την τέταρτη νίκη στη σεζόν, αλλά η Έμπολι με γκολ στις καθυστερήσεις (1-1) πήρε βαθμό και αγκάλιασε την παραμονή.

H Σαμπντόρια μετά τον υποβιβασμό της αναζητούσε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα έπειτα τις 19 Μαρτίου, βρέθηκε μια ανάσα, αλλά η Εμπολι της στέρησε τη χάρα με γκολ στις καθυστερήσεις. Το 1-1 στη Γένοβα χάρισε ουσιαστικά την παραμονή στους φιλοξενούμενους. Ο Ζανόλι στο 34' άνοιξε το σκορ για τη Σαμπντόρια, αλλά στο 90+3' ο Πίκολι πέτυχε το 1-1 για την Εμπολι. Θυμίζουμε, πως στα τέλη Μαΐου τα βλέμματα όλα θα είναι στραμμένα στη γενική συνέλευση των Γενοβέζων, εκεί όπου θα κριθεί σε μεγάλο βαθμό και το μέλλον του συλλόγου...