Πρωτάθλημα Cyta: Το αναλυτικό πρόγραμμα των Playout

Newsroom
salamina aez
Η ισόπαλη δίχως σκορ (0-0, 19/2) αναμέτρηση ανάμεσα σε Πάφο και Νέα Σαλαμίνα, οριστικοποίησε την κατάταξη των ομάδων στο πρωτάθλημα Cyta. Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα των Playout.

Το 0-0 ανάμεσα σε Πάφο και Νέα Σαλαμίνα έφερε ένα δεδομένο: ότι και αν συμβεί στο εξ' αναβολής παιχνίδι της Τετάρτης (21/2, 19:00) μεταξύ Ανόρθωσης και ΑΕ Ζακακίου, η κατάταξη των ομάδων δεν θα αλλάξει! Έτσι, οριστικοποιήθηκε το πρόγραμμα, τόσο των Playoff, όσο και των Playout, για τη μάχη της παραμονής.

Η τελική κατάταξη των 8 ομάδων των Playout

7. Απόλλων Λεμεσού (38β.)

8. Νέα Σαλαμίνα (36β.)

9. ΑΕ Λεμεσού (30β.)

10. Εθνικός Άχνας (26β.)

11. Καρμιώτισσα (20β.)

12. ΑΕ Ζακακίου (16β.)*

13. Οθέλλος Αθηαίνου (15β.)

14. Δόξα Κατωκοπιάς (12β.)

* η ΑΕΖ έχει ένα ματς λιγότερο

Το πρόγραμμα των Playout μέχρι το φινάλε

1η αγωνιστική

Σάββατο 24 Φεβρουαρίου


16:30 Εθνικός – Καρμιώτισσα

18:00 ΑΕΛ – ΑΕΖ

19:00 Νέα Σαλαμίνα – Οθέλλος

Δευτέρα 26 Φεβρουαρίου

19:00 Απόλλων – Δόξα

2η αγωνιστική

Δόξα – Καρμιώτισσα

ΑΕΖ – Εθνικός

Οθέλλος – ΑΕΛ

Απόλλων – Νέα Σαλαμίνα

3η αγωνιστική

Νέα Σαλαμίνα – Δόξα

ΑΕΛ – Απόλλων

Εθνικός – Οθέλλος

Καρμιώτισσα – ΑΕΖ

4η αγωνιστική

Δόξα – ΑΕΖ

Οθέλλος – Καρμιώτισσα

Απόλλων – Εθνικός

Νέα Σαλαμίνα – ΑΕΛ

5η αγωνιστική

ΑΕΛ – Δόξα

Εθνικός – Νέα Σαλαμίνα

Καρμιώτισσα – Απόλλων

ΑΕΖ – Οθέλλος

6η αγωνιστική

Δόξα – Οθέλλος

Απόλλων – ΑΕΖ

Νέα Σαλαμίνα – Καρμιώτισσα

ΑΕΛ – Εθνικός

7η αγωνιστική

Εθνικός – Δόξα

Καρμιώτισσα – ΑΕΛ

ΑΕΖ – Νέα Σαλαμίνα

Οθέλλος – Απόλλων

8η αγωνιστική

Δόξα – Απόλλων

Οθέλλος – Νέα Σαλαμίνα

ΑΕΖ – ΑΕΛ

Καρμιώτισσα – Εθνικός

9η αγωνιστική

Καρμιώτισσα – Δόξα

Εθνικός – ΑΕΖ

ΑΕΛ – Οθέλλος

Νέα Σαλαμίνα – Απόλλων

10η αγωνιστική

Δόξα – Νέα Σαλαμίνα

Απόλλων – ΑΕΛ

Οθέλλος – Εθνικός

ΑΕΖ – Καρμιώτισσα

11η αγωνιστική

ΑΕΖ – Δόξα

Καρμιώτισσα – Οθέλλος

Εθνικός – Απόλλων

ΑΕΛ – Νέα Σαλαμίνα

12η αγωνιστική

Δόξα – ΑΕΛ

Νέα Σαλαμίνα – Εθνικός

Απόλλων – Καρμιώτισσα

Οθέλλος – ΑΕΖ

13η αγωνιστική

Οθέλλος – Δόξα

ΑΕΖ – Απόλλων

Καρμιώτισσα – Νέα Σαλαμίνα

Εθνικός – ΑΕΛ

14η αγωνιστική

Δόξα – Εθνικός

ΑΕΛ – Καρμιώτισσα

Νέα Σαλαμίνα – ΑΕΖ

Απόλλων – Οθέλλος

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ CYTA Τελευταία Νέα