Σατσιάς: «Δεν ξέρω για το πέναλτι, είναι άδικο το αποτέλεσμα»

ΣΑΤΣΙΑΣ
Ο τεχνικός του Εθνικού Άχνας, Μαρίνος Σατσιάς δήλωσε πως η ήττα με 4-3 από την Πάφο ήταν άδικη για την ομάδα του, ενώ σχολίασε πως δεν είναι σίγουρος αν ήταν ή όχι πέναλτι η φάση με Ντε Ιριόντο και Γκόλνταρ.

Το απόγευμα του Σαββάτου (10/2), η Πάφος επικράτησε με 4-3 του Εθνικού Άχνας, χάρη σε πέναλτι-γκολ του Τάνκοβιτς στο 89ο λεπτό της συνάντησης. Το αποτέλεσμα αυτό ήταν άδικο κατά τη γνώμη του τεχνικού των φιλοξενούμενων, Μαρίνου Σατσιά, ο οποίος είχε τις αμφιβολίες του για τη φάση του πέναλτι.

Δείτε απόσπασμα των όσων είπε:

«Ήρθαμε με πολλά προβλήματα και της τελευταία στιγμής. Η ομάδα άξιζε πολύ περισσότερα. Ήμασταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο. Δεχθήκαμε εύκολα γκολ. Δεν ξέρω για το πέναλτι. Ούτε για το δεύτερο γκολ της Πάφου. Απαιτούμε σεβασμό. Να πάρουμε πόντο, να πάρουμε τρεις αλλά όχι έτσι.

Είναι άδικο το αποτέλεσμα , είχαμε περισσότερες ευκαιρίες. Στο να δημιουργήσουμε εμείς ήμασταν πιο επικίνδυνοι.»