Γαλλία - Ελλάδα: Ο Μπαπέ χρειάστηκε τον... Μαυροπάνο και δεύτερο πέναλτι για να νικήσει τον Βλαχοδήμο (vid)

λαμια

Σε μία φάση διαρκείας, η Γαλλία κατάφερε να βρει το γκολ κόντρα στην Ελλάδα με τον Μπαπέ να ευστοχεί με δεύτερη... προσπάθεια από τα έντεκα βήματα.

Η Γαλλία βρήκε το γκολ που έψαχνε κόντρα στην Ελλάδα όταν στο 50ο λεπτό, μετά από σέντρα του Ερναντέζ, ο Μαυροπάνος πήγε επικίνδυνα στον Γκριεζμάν, τον βρήκε στο πρόσωπο και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.

Ο Μπαπέ ανέλαβε την εκτέλεση αλλά ο Βλαχοδήμος κατάφερε να τον νικήσει, κάνοντας τους συμπαίκτες του να ξεσπάσουν σε πανηγυρισμούς. Ωστόσο ο διαιτητής έπειτα από τσεκ του VAR, εντόπισε την κίνηση του Μαυροπάνου που μπήκε... νωρίτερα στην περιοχή και έτσι δόθηκε επανάληψη.

Αυτή τη φορά ο Γάλλος αστέρας ευστόχησε από τα έντεκα βήματα παρότι έπεσε σωστά ο Έλληνας πορτιέρε και έτσι έκανε το 1-0 στο 55'.

@Photo credits: INTIME