Μπέρνλι - Λούτον 1-1: Μοιρασιά στο «Turf Moor»

burnley_luton

Με γκολ του Κάρλτον Μόρις στις καθυστερήσεις η Λούτον απέσπασε ισοπαλία 1-1 στο «Turf Moor» από την Μπέρνλι και πήρε βαθμολογική ανάσα.

Το «buzzer beater» του Μόρις χάρισε «χρυσό» βαθμό στη Λούτον στο «Turf Moor» απέναντι στην Μπέρνλι (1-1), στην αναμέτρηση που άνοιξε το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής της Premier League. Η Λούτον έπιασε την Εβερτον στη 17η θέση, ενώ αύξησε τη διαφορά στο +4 από την 19η Μπέρνλι. Στο 36ο λεπτό ο Οντομπέρτ έκανε το γύρισμα, ο Ζεκί Αμντούνι κατάφερε να σουτάρει, η μπάλα κόντραρε και στον Γκούντμουντσον και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0. Στο 90'+2' διαμορφώθηκε το τελικό 1-1 για τους φιλοξενούμενους με κεφαλιά του Κάρλτον Μόρις. Η Μπέρνλι διαμαρτυρήθηκε για φάουλ του Αντεμπάγιο στον Τράφορντ, ωστόσο το VAR δεν τους δικαίωσε.