![Τσέλσι: Φοφανά, Ζακάρια και Ομπαμεγιάνγκ διάλεξαν μπλε λόγω... Ντρογκμπά! (vid)](/sites/default/files/2023-09/chelsea_fc.svg.png)
Τσέλσι: Φοφανά, Ζακάρια και Ομπαμεγιάνγκ διάλεξαν μπλε λόγω... Ντρογκμπά! (vid)
![Τσέλσι: Φοφανά, Ζακάρια και Ομπαμεγιάνγκ διάλεξαν μπλε λόγω... Ντρογκμπά! (vid)](/sites/default/files/styles/article_main_image/public/2022-09/aubameaubame.jpg?itok=AU_s6Z61)
Τα τρία τελευταία, χρονικά, μεταγραφικά αποκτήματα των «μπλε» της αγγλικής πρωτεύουσας θέλησαν να βρεθούν στο «Στάμφορντ Μπριτζ» και είπαν το «ναι» στις προτάσεις που δέχθηκαν από τον σύλλογο, έχοντας στο μυαλό τους και τον Ντιντιέ Ντρογκμπά.
Ο Ιβοριανός θρύλος της Τσέλσι με τον τρόπο του κατάφερε να επηρεάσει τους ποδοσφαιριστές και να τους κάνει να σκεφτούν ότι θα ήθελαν να παίξουν με τη μπλε φανέλα, όπως το είχε κάνει κι εκείνος.
Για την περίπτωση του Ομπαμεγιάνγκ, μάλιστα, το αποκάλυψε ο ίδιος, γράφοντας στα social media πως με τον Γκαμπονέζο το είχαν συζητήσει στο παρελθόν!
Ο Ζακάρια ανέφερε στην πρώτη του συνέντευξη ότι θαύμαζε τρομερά τον Ντρογκμπά για όσα κατάφερε, ενώ, ο Φοφανά ανέφερε ότι στα πρώτα του ποδοσφαιρικά βήματα έπαιζε επιθετικός γιατί ήθελε να μοιάσει στον μυθικό παλαίμαχο φορ!
Finally !!!!! Remember the time we spoke about it years ago
— Didier Drogba (@didierdrogba) September 2, 2022
Happy for you brother @Auba ⚡️ https://t.co/l42LuLQtgi
Fofana, Zakaria & Aubameyang, all joining due to @didierdrogba's influence.
— TLV (@TheLampardView) September 2, 2022
A timeless inspiration. 👑💙 pic.twitter.com/LjabKjUUPI
Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.
ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΚΟΜΗ:
- Τσέλσι, μεταγραφές: Κλείνει τερματοφύλακα, μια ανάσα από το deal με τον Γιόργκενσεν
- Έντσο Φερνάντες: Η διαμάχη Γαλλίας-Αργεντινής μετά τα ρατσιστικά συνθήματα ωθεί τους Εμανουέλ Μακρόν και Χαβιέρ Μιλέι σε έκτακτη συνάντηση στο Παρίσι
- Ντάνι Ντρινκγουότερ: Από την κατάκτηση της Premier League, στο εργοτάξιο