Τσέλσι: Οπαδοί των «μπλε» υπογράφουν αίτηση για να σταματήσει ο Άντονι Τέιλορ να σφυρίζει παιχνίδια της ομάδας

Πάνω από 46.000 οπαδοί της Τσέλσι υπέγραψαν αίτηση για να σταματήσει ο Άντονι Τέιλορ να διαιτητεύει τα παιχνίδια τους στο μέλλον, μετά την απόδοσή του στον αγώνα με την Τότεναμ.

Ο προπονητής της Τσέλσι, Τόμας Τούχελ, σίγουρα δεν ήταν ευχαριστημένος με την απόδοση του Τέιλορ στον ντέρμπι του Λονδίνου (2-2). Οι Μπλε προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με το εξαιρετικό τελείωμα του Κουλιμπαλί αλλά δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν την κυριαρχία τους στο ματς.

Αυτό τους κόστισε καθώς ο Χόιμπεργκ στο 68ο λεπτό, ισοφάρισε σε 1-1 αλλά υπήρξε... αντιπαράθεση καθώς οι γηπεδούχοι θεώρησαν ότι ο Χάβερτζ δέχθηκε φάουλ νωρίς στη φάση. Επιπλέον, ο Ριτσάρλισον, στο ντεμπούτο του, ήταν σε θέση οφσάιντ και κάποιοι υποστήριξαν ότι ο επιθετικός εμπόδιζε τη θέα του Μέντι. Ο Ρις Τζέιμς έκανε το 2-1, όμως ο Χάρι Κέιν είχε απάντηση, ισοφαρίζοντας για τους Σπερς στις καθυστερήσεις για το τελικό 2-2.

Ωστόσο νωρίτερα στο ματς, ο Κριστιάν Ρομέρο τράβηξε τα μαλλιά του Κουκουρέγια, η φάση ελέγχθηκε στο VAR με τους υπεύθυνους να μη δίνουν την παράβαση.

taylor

Κάπως έτσι οι οπαδοί της Τσέλσι, έξαλλοι για τις αποφάσεις που έλαβε ο διαιτητής Τέιλορ, δημιούργησαν και υπέγραψαν κατά χιλιάδες, μια αίτηση στο Change.org για να τον εμποδίσουν να διευθύνει τα παιχνίδια τους στο μέλλον.

Στην περιγραφή, η αναφορά έλεγε: «Ο Άντονι Τέιλορ συνέχισε να παίρνει μεγάλες αποφάσεις εναντίον της Τσέλσι όλα αυτά τα χρόνια σε μεγάλους αγώνες. Ο Τέιλορ έχει ατζέντα εναντίον της Τσέλσι και δεν θα πρέπει να του επιτραπεί να διαιτητεύσει ξανά ένα παιχνίδι που αφορά τον σύλλογο»

Στη συνέχεια, απαρίθμησαν οκτώ αποφάσεις που έλαβε ο Τέιλορ εναντίον της ομάδας τους στο παρελθόν, συμπεριλαμβανομένων εκείνων από τον αγώνα της Κυριακής. Δεν είναι η πρώτη φορά που οι πιστοί του Στάμφορντ Μπριτζ παραπονιούνται για τον 43χρονο ρέφερι!