Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Νόριτς: Απίστευτο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ και χατ τρικ για τον Ρονάλντο (vid)

O Kριστιάνο Ρονάλντο με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ συμπλήρωσε χατ τρικ κόντρα στη Νόριτς και έβαλε μπροστά στο σκορ τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Στους... ώμους του έχει πάρει ο Κριστιάνο Ρονάλντο τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (και) στην αναμέτρηση με τη Νόριτς. Ο Πορτογάλος σταρ έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στους «Κόκκινους Διαβόλους», οι οποίοι... κατάφεραν να το «πετάξουν», όμως ο «CR7» έβαλε εκ νέου μπροστά την ομάδα του με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 76ο λεπτό (3-2). Αυτό ήταν το δεύτερο χατ τρικ του 37χρονου επιθετικού στη σεζόν 2021-22, το τρίτο του με τη φανέλα της Γιουνάιτεντ και το 50ο του σε συλλογικό επίπεδο. O Ρονάλντο έφτασε τα 21 γκολ μέσα σε 35 παιχνίδια στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Aυτό ήταν το 58ο γκολ στην καριέρα του Πορτογάλου με απευθείας εκτέλεση φάουλ.