Λούτον – Σουόνσι: Τον κλώτσησε εν ψυχρώ και πήρε μόνο κίτρινη (vid)

Κώστας Ζάλιαρης

Απίστευτο περιστατικό στην Championship και το ματς της Λούτον απέναντι στην Σουόνσι, με εν ψυχρώ κλωτσιά σε αντίπαλο και τιμωρία μονάχα με κίτρινη κάρτα!

Ο Λάνσμπερι στο 28ο λεπτό με τη μπάλα κοντά στο πλάγιο άουτ, ισχυρίστηκε πως προσπάθησε απλά να διώξει, τη στιγμή που ο Μάνινγκ πήγε και την τσίμπησε για να τη βγάλει εκτός ορίων του αγωνιστικού χώρου.

Ως αποτέλεσμα, ο χαφ της Λούτον σώριασε τον αντίπαλό του με δυνατή κλωτσιά κι όμως τιμωρήθηκε απλά με κίτρινη κάρτα γι' αυτό που έκανε...

Για την ιστορία, το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με το ισόπαλο 3-3, αφού οι γηπεδούχοι στο Kenilworth Road αν και είχαν προβάδισμα τριών τερμάτων μέχρι και 23ο λεπτό της αναμέτρησης, δέχθηκαν τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις για τους «κύκνους».