Μουντιάλ 2022, Νότια Κορέα - Γκάνα: Ο Πάουλο Μπέντο «όρμησε» στον διαιτητή μετά το ματς και αποβλήθηκε (vid)

Ο διαιτητής της αναμέτρησης της Νότιας Κορέας με τη Γκάνα έληξε το ματς ενώ η μπάλα είχε βγει κόρνερ και ο πρώην προπονητής του Ολυμπιακού, Πάουλο Μπέντο διαμαρτυρήθηκε εξοργισμένος και αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Η Γκάνα πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη, καθώς επικράτησε με 3-2 της Νότιας Κορέας για τη δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ. Ο διαιτητής της αναμέτρησης Άντονι Τέιλορ έληξε το ματς στο 90+11', ενώ είχε δώσει δέκα λεπτά καθυστερήσεων αλλά οι Ασιάτες διαμαρτύρονται, καθώς η μπάλα είχε βγει κόρνερ.

Ο πρών προπονητής του Ολυμπιακού και νυν της Νότιας Κορέας μετά το ματς... όρμησε στον Άγγλο διαιτητή για να διαμαρτυρηθεί και αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα.