Μουντιάλ 2022, Νότια Κορέα - Γκάνα: Ξανά μπροστά οι Αφρικανοί με πλασέ του Κούντους! (vid)

Η Γκάνα απώλεσε μέσα σε τρία λεπτά το προβάδισμα των δύο γκολ που είχε πάρει από το πρώτο ημίχρονο, όμως ο Κούντους σκόραρε για δεύτερη φορά βάζοντας και πάλι μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Τα δύο γκολ του Γκεσούνγκ Τσο στο 58' και το 61' για την Νότια Κορέα που είχε βρεθεί πίσω με 2-0 στο ημίχρονο από την Γκάνα, όμως ο Μοχάμεντ Κούντους έβαλε και πάλι μπροστά την ομάδα του με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 68ο λεπτό.

Ο Μενσά γύρισε την μπάλα από τα αριστερά με στόχο τον Ινιάκι Γουίλιαμς που βρέθηκε ολομόναχος στο ύψος του πέναλτι αλλά δεν κατάφερε να πιάσει το σουτ, και για καλή τύχη των Γκανέζων η μπάλα κατέληξε στα πόδια του Κούντους που με το αριστερό σουτ κέρδισε τον Κιμ για το 3-2 των Αφρικανών.

Δείτε το δεύτερο γκολ του Κούντους που έγραψε το 3-2 υπέρ της Γκάνας: