Μετς - Λυών 1-2: Ανατροπή και το σερί μεγαλώνει!

Η Λυών κατάφερε να αποδράσει με ανατροπή 2-1 από την έδρα της Μετς, έφτασε τις τέσσερις σερί νίκες και πλέον μπορεί να νιώθει ασφαλής για την παραμονή της στη Ligue 1.

Πάνε οι μέρες που η Λυών... έτρεμε για το μέλλον της στην πρώτη κατηγορία του γαλλικού ποδοσφαίρου. Οι Λιονέ έχουν πατήσει γκάζι για να απομακρυνθούν όσο το δυνατόν περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη, με την ανατροπή 2-1 στην έδρα της Μετς να τους εκτοξεύει στο +6! Παρά το προβάδισμα των γηπεδούχων με τον Μικαουτάτζε στο 13΄, οι Λιονέ κατάφεραν να φέρουν τούμπα το ματς. Αρχικά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Λακαζέτ ισοφάρισε, με τον Μπενραχμά να ολοκληρώνει την ανατροπή με τη συμπλήρωση μιας ώρας για να σφραγίσει το τέταρτο διαδοχικό τρίποντο των Λιονέ.