Κάντιθ - Χετάφε 2-2: Γλίτωσαν την ήττα στο... 90+16' οι Μαδριλένοι!

Ιάσονας Θεριός

Ασύλληπτη τροπή πήρε το ματς ανάμεσα σε Κάντιθ και Χετάφε με τη δεύτερη να σώζει τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στο 16ο (!) λεπτό των καθυστερήσεων, χάρη στο πέναλτι του Ουνάλ.

Τρομερό ματς με πολλή ένταση χάρισαν Κάντιθ και Χετάφε οι οποίες αλληλοεξοντώθηκαν στην έδρα της πρώτης και αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δις στο σκορ με τους Σομπρίνο και Αλκαράθ στο 39' και το 82', όμως οι Μαδριλένοι βρήκαν ισάριθμες με τον Ουνάλ στο 61' και στο 90+16'! Μάλιστα, τα τρία τελευταία από τα τέσσερα συνολικά γκολ του ματς επιτεύχθηκαν από την άσπρη βούλα. Με τον βαθμό αυτό Κάντιθ και Χετάφε, αμφότερες ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες, συνεχίζουν στη 15η και τη 16η θέση της La Liga αντίστοιχα.