Μπαρτσελόνα - Ατλέτικο Μαδρίτης: Ο Καράσκο άνοιξε το σκορ, άμεση ισοφάριση με γκολάρα του Άλμπα (vid)

Δυναμικό ξεκίνημα στο ντέρμπι του «Καμπ Νόου», με την Ατλέτικο να ανοίγει το σκορ με τον Καράσκο (8΄) και τη Μπαρτσελόνα να απαντά δυο λεπτά αργότερα με φοβερή εκτέλεση του Ζόρντι Άλμπα (1-1).

Εκρηκτικό ξεκίνημα στο «Καμπ Νόου», με δυο γκολ και... απόλυτη ισορροπία. Η Ατλέτικο κατάφερε να πάρει το προβάδισμα χάρη σε όμορφο τελείωμα του Καράσκο (8΄) και να σκοράρει το πιο γρήγορο τέρμα της κόντρα στη Μπαρτσελόνα από το 2005, όμως η απάντηση των Μπλαουγκράνα ήταν άμεση. Δυο λεπτά αργότερα, ο Ζόρντι Άλμπα έπιασε απίθανο σουτ στον αέρα και έστειλε τη μπάλα στο παραθυράκι του Όμπλακ, ισοφαρίζοντας σε 1-1!