Σπανός: «Σταθήκαμε στο ύψος μας, δεν θα αφήσουμε τον θεσμό του Κυπέλλου» (vid)

Ο τεχνικός του Ιωνικού, Δημήτρης Σπανός ανέφερε πως η ομάδα του στάθηκε στο ύψος της, ενώ ξεκαθάρισε πως οι Νικαιώτες δεν πρόκειται να αφήσουν τον θεσμό του Κυπέλλου.

Ο Ιωνικός κατάφερε να πάρει την πρόκριση για τους «16» του Κυπέλλου μετά τη νίκη επί της Ξάνθης μέσα στα Πηγάδια με 2-1. Μετά το τέλος της αναμέτρησης ο τεχνικός των νικητών, Δημήτρης Σπανός μιλώντας στην κάμερα της Cosmote TV ανέφερε τα εξής: «Παίζαμε με μία ομάδα που ανήκει στη Super League. Μας πίεσε πολύ, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και ίσως το σκορ έπρεπε να είναι ακόμα μεγαλύτερο. Σε εκείνο το διάστημα δεν δικαιούμασταν κάτι.

Κάναμε προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο, βρήκαμε τα γκολ, σταθήκαμε στο ύψος μας και είχαμε πάθος. Δεν γίνεται να αφήσουμε έναν θεσμό όπως του κυπέλλου. Θα παίξουμε όλα τα ματς όπως σήμερα. Με μισούς βασικούς, μισούς παίκτες που δεν έχουμε μεγάλο χρόνο συμμετοχής και όπου φτάσουμε».