Χάαλαντ: Ασταμάτητος ο Νορβηγός, δυο γκολ σε τρία λεπτά κόντρα στη Μπέρνλι (vids)

Ο Χάαλαντ πανηγυρίζει το πρώτο του γκολ κόντρα στην Μπέρνλι

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ δεν σταματάει να σκοράρει κατά ριπάς και βρήκε δυο γκολ μέσα σε τρία λεπτά κόντρα στην Μπέρνλι για τα προημιτελικά του FA Cup.

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ συνεχίζει σε ρυθμούς... Λειψίας. Ο Νορβηγός «killer» λίγα 24ωρα μετά την... τρομακτική του εμφάνιση και τα πέντε γκολ που πέτυχε κόντρα στους Ταύρους βρήκε δυο φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα μέσα σε διάστημα τριών λεπτών στον προημιτελικό του FA Cup κόντρα στην Μπέρνλι στο «Έτιχαντ».

Στο 32' ο Χουλιάν Άλβαρες έβγαλε την κάθετη πάσα, ο Χάαλαντ έφυγε στον χώρο ταχύτατα, πρόλαβε την έξοδο του τερματοφύλακα, τσίμπησε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα. Στο 35' ο Φόντεν μετά από ενέργεια από τα αριστερά γύρισε την μπάλα και ο Νορβηγός με σουτ διαμόρφωσε το 2-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.