FA Cup: Η Σέφιλντ «λύγισε» τη Σταχτοπούτα Ρέξαμ, λύτρωση στο τέλος για την Μπέρνλι

Σκληρός αποκλεισμός για τη Ρέξαμ που ηττήθηκε από τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με 3-1, στο τέλος λυτρώθηκε η Μπέρνλι που νίκησε με 2-1 την Ίπσουιτς.

Ο νικητής του Φούλαμ - Σάντερλαντ (8/2) απομένει για να ολοκληρωθεί το παζλ της φάσης των «16» του FA Cup, με τέσσερις από τους επαναληπτικούς αγώνες να λαμβάνουν χώρα απόψε (7/2).

Τέλος λοιπόν μπήκε στο παραμύθι της Ρέξαμ της National League, η οποία στις καθυστερήσεις γνώρισε την ήττα με 3-1 από τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Οι Κόκκινοι Δράκοι κρατούσαν το 1-1 που θα έστελνε το ματς στην παράταση μέχρι το 90', στη συνέχεια όμως δέχθηκαν δύο απανωτά γκολ-χαστούκια από τους Σαρπ και Μπέργκε και αναγκάστηκαν να πουν «αντίο» στη διοργάνωση.

Στις καθυστερήσεις βρήκε τη δική της λύτρωση και η Μπέρνλι, που επικράτησε με 2-1 της Ίπσουιτς χάρη στο γκολ του Τέγια. Στα υπόλοιπα ματς, η Γκρίμσμπι διέλυσε με 3-0 τη Λούτον και η Φλίτγουντ «λύγισε» με 1-0 τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ.

Αναλυτικά τα ζευγάρια της φάσης των «16»