Γκλάντμπαχ - Τσέλσι 2-2: Τα μοίρασαν (vid)

Οι Γερμανοί προηγήθηκαν με 2-0 από το πρώτο ημίχρονο αλλά οι Αγγλοι δεν τα παράτησαν και ισοφάρισαν με δύο πέναλτι.

Η προετοιμασία των ομάδων συνεχίζεται αφού η έναρξη των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων πλησιάζει και η Τσέλσι, μία εβδομάδα πριν ξεκινήσει η Premier League, αναμετρήθηκε με την Γκλάντμπαχ. Η Μπορούσια ήταν και αυτή που μπήκε πιο δυνατά στο ματς, ανοίγοντας το σκορ στο 13' με τον Πλέα μετά το λάθος του Κέπα και φτάνοντας στο 2-0 στο 39' με το τσίμπημα του Χόφμαν στο τετ α τετ, για να απαντήσουν οι Λονδρέζοι στην επανάληψη: Πέναλτι στο 59' και εύστοχη εκτέλεση του Αμπραχαμ για το 2-1, πέναλτι και στο 86' και εύστοχη εκτέλεση του Μπάρκλεϊ για το τελικό 2-2.