Άιντραχτ - Ρέιντζερς: Ισοφάρισαν οι «Αετοί» σε 1-1 με γκολ του Μπορέ (vid)

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης βρήκε την ισοφάριση στον τελικό του Europa League κόντρα στη Ρέιντζερς, με το γκολ του Μπορέ στο 69ο λεπτό.

Ο Μπορέ έδωσε την απάντηση για την Άιντραχτ Φρανκφούρτης στον τελικό του Europa League κόντρα στη Ρέιντζερς. Στο 69' ο Κόστιτς έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Κολομβιανός επιθετικός τρύπωσε ανάμεσα στο αμυντικό δίδυμο των Σκωτσέζων και με προβολή ισοφάρισε σε 1-1. Ο Σέρβος ακραίος χαφ έφτασε τις 15 ασίστ μέσα στη σεζόν, ενώ ο Μπορέ σκόραρε το 12ο του τέρμα μέσα στη σεζόν.

Oι «Αετοί» έφτασαν κοντά στην ισοφάριση τρία λεπτά πριν το γκολ του Κολομβιανού, στο 66', όταν μετά από λάθος της άμυνα της Ρέιντζερς, ο Ρόντε έβγαλε τον Καμάντα προ του ΜακΓκρέγκορ, αλλά ο Ιάπωνας μεσοεπιθετικός έστειλε τη μπάλα άουτ.