Βελάνας: Σκόραρε με υπέροχο σουτ μετά από κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ (vid)

velanas_zwolle

Ο Οδυσσέας Βελάνας πέτυχε ένα υπέροχο τέρμα με το οποίο χάρισε ουσιαστικά τον βαθμό της ισοπαλαίας στην Τσβόλε.

Η Τσβόλε απέσπασε ισοπαλία 2-2 στην έδρα της Ναϊμέγκεν με τον Οδυσσέα Βελάνα να σκοράρει το γκολ που έμελλε τελικά να χαρίσει τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Στο 67ο λεπτό η Τσβόλε κέρδισε φάουλ. Τρεις παίκτες πήγαν στην μπάλα για την εκτέλεση, με τους δύο να στέκονται πιο αριστερά και τον ένα από τα δεξιά. Ο Ναμλί που στεκόταν στα δεξιά ήταν εκείνος που πήρε φορά, αλλά τελικά πάτησε την μπάλα στον Βελάνα, που έπιασε ένα υπέροχο τεχνικό σουτ από τα όρια της περιοχής ισοφαρίζοντας σε 2-2, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Δείτε εδώ το υπέροχο τέρμα του στο 3:56 του βίντεο.

Ο 25χρονος Ελληνοολλανδός επιθετικός μέσος έχει πραγματοποιήσει φέτος 28 συμμετοχές σκοράροντας πέντε γκολ και δίνοντας πέντε ασίστ σε 1.911 αγωνιστικά λεπτά.