Eredivisie: Το υπέροχο γκολ και η τρομερή ντρίμπλα του Λάμπρου (vid)

Ο Λάμπρου σκόραρε μετά από πέντε μήνες για την Εξέλσιορ με υπέροχο τελείωμα στην κίνηση (vid)

Ο Λάζαρος Λάμπρου σκόραρε στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς με την Εξέλσιορ ενώ παράλληλα έκανε μία υπέροχη ντρίμπλα.

Ο Λάζαρος Λάμπρου απόλαυσε το παιχνίδι της Εξέλσιορ στην έδρα της Φόλενταμ για την τελευταία αγωνιστική της Eredivisie, αφού οι δύο ομάδες είχαν σωθεί και έπαιζαν χωρίς άγχος.

O 25χρονος Έλληνας εξτρέμ σκόραρε στο 56ο λεπτό, όταν από μπαλιά του Αζαρκάν, κοντρόλαρε ωραία την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή, έκανε μία προσποίηση και στην συνέχεια εκτέλεσε δυνατά μειώνοντας σε 3-1. Δεν ήταν όμως μόνο το τέρμα που σημείωσε, αφού στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης έκανε μία υπέροχη ντρίμπλα κερδίζοντας στην συνέχεια το φάουλ.

Το τελικό σκορ του αγώνα ήταν 3-2 με τον ελληνικής καταγωγής Νίκος Αγραφιώτη να πετυχαίνει κι εκείνος γκολ στο 78ο λεπτό.

Στο 0:52 του βίντεο το γκολ του Λάμπρου και στο 1:09 του Αγραφιώτη: