Ντόρτμουντ - Μάντσεστερ Σίτι: Πέναλτι σε χέρι του Τσαν, εύστοχη εκτέλεση ο Μαχρέζ και 1-1 (vid)

Ο Ριγιάντ Μαχρέζ ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι - σε χέρι του Εμρέ Τσαν - στο 55o λεπτό και ισοφάρισε σε 1-1 για τη Μάντσεστερ Σίτι στην εκτός έδρας ρεβάνς με την Ντόρτμουντ.

Η Ντόρτμουντ υποδέχτηκε το βράδυ της Τετάρτης (14/4) την Μάντσεστερ Σίτι στη ρεβάνς των προημιτελικών του Champions League - η αγγλική ομάδα είχε νικήσει 2-1 στο πρώτο ματς - και άνοιξε το σκορ με το πανέμορφο γκολ του Τζουντ Μπέλιγχαμ στο 15ο λεπτό.

Οι «Πολίτες» έφτασαν στην ισοφάριση στο 55ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι - το οποίο σφυρίχτηκε για χέρι του Εμρέ Τσαν - του Ριγιάντ Μαχρέζ. Πρώτο γκολ για τον Αλγερινό στη διοργάνωση μετά από το Σεπτέμβριο του 2019 κόντρα στη Σαχτάρ. Δείτε πώς έγινε το 1-1: