ΔΕΙΤΕ ΤΑ LIVE
Ζάλτσμπουργκ - Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αποβλήθηκε ο Δώνης στο τέλος του ημιχρόνου! (vid)

Ο Γιώργος Δώνης ήταν έξαλλος με το πέναλτι που καταλογίστηκε σε βάρος της Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στη Ζάλτσμπουργκ, και ο Φέλιξ Μπριχ τον τιμώρησε με δύο κίτρινες σε ένα λεπτό και τον απέβαλε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου

Το πέναλτι που κέρδισε η Ζάλτσμπουργκ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβίβ, με το σκορ στο 1-1, έκανε «έξω φρενών» τον Γιώργο Δώνη, ο οποίος δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τα νεύρα του.

Ο Φέλιξ Μπριχ αρχικά έδειξε την κίτρινη κάρτα κάνοντας τις απαραίτητες συστάσεις στον Έλληνα τεχνικό, όμως, εκείνος δεν μπόρεσε να συγκρατηθεί, συνέχισε τις διαμαρτυρίες σε έντονο ύφος και ο Βέλγος ρέφερι του έδειξε αμέσως και δεύτερη, αποβάλλοντάς τον από το παιχνίδι.

Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε μετά το ολιγόλεπτο σκηνικό ο Ζόμποζλαϊ και «τελείωσε» έτσι το όνειρο των Ισραηλινών για την ανατροπή (1-2 ο πρώτος αγώνας στο Ισραήλ).

Δείτε το πέναλτι για το οποίο φώναξε ο Γιώργος Δώνης και το βίντεο της αποβολής του: